Case Study: Зневоднення осаду молочних продуктів (Пенсильванія, США)

ПРОДУКТИВНІСТЬ ОЧИСНИХ СПОРУД – до 26,5 м3/доба
ОБ’ЄКТ – Виробник молочних продуктів (Пенсильванія, США)
ПОЧАТОК РОБОТИ – Березень 2023

Група Esmil пропонує індивідуальні рішення для обробки осаду стічних вод, спрямовані на вирішення навіть найскладніших промислових завдань. Наш нещодавній успіх в Пенсильванії ілюструє наше прагнення до ефективності, зменшення операційних витрат нашого клієнта та збереження навколишнього середовища.

Проблема:

Завод по виробництву молочних продуктів у Пенсильванії зіткнувся з важким завданням — зневоднення до 26.5 м3/д осаду з виробництва молочних продуктів з початковим вмістом сухої речовини від 3 до 3,5%. Основним завданням було підвищення вмісту сухої речовини в осаді до 15%, що значно зменшило б витрати, пов’язані з транспортуванням осаду.

Інноваційне рішення Esmil:

Група Esmil запропонувала рішення, яке ідеально відповідало потребам заводу:

 • Мультидисковий шнековий зневоднювач MDQ-202CD з двома барабанами: З огляду на відносно невеликі технологічні потреби, ми обрали MDQ-202CD – компактне, але високопродуктивне рішення для зневоднення осаду.
 • Закритий гвинтовий конвеєрВ рамках нашого комплексного рішення, було застосовано закритий гвинтовий конвеєр, що забезпечує безперебійне та ефективне транспортування зневодненого осаду.

Мультидисковий дегідратор MDQ

Мінімізація споживання флокулянта:

Рішення Esmil дозволило не тільки досягти бажаного вмісту сухої речовини в кеку, а й зменшило до мінімуму споживання флокулянта. Технологія зневоднення з використанням мультидискового шнекового дегідратора MDQ Esmil дозволяє операторам оптимізувати дозування флокулянта під час налаштування обладнання. Оператори можуть контролювати процес дозування флокулянта та візуально контролювати ємність флокуляції в режимі реального часу. Панель управління дозволяє здійснювати точне регулювання для досягнення оптимальної флокуляції. Оператори можуть точно налаштувати дозу флокулянта для  досягнення ідеальної точки флокуляції, забезпечуючи максимальну ефективність.

Результат:

Рішення, яке запропонувала компанія Esmil, не тільки виправдало себе, а й перевершило очікування клієнта:

 • Досягнення високого вмісту сухої речовини у кеку: Мультидисковий шнековий зневоднювач MDQ-202CD успішно підвищив вміст сухої речовини у кеку до понад 20%, що значно зменшило витрати на транспортування зневодненого осаду.
 • Економічна ефективність: Мінімізація споживання флокулянта була досягнута без зниження продуктивності, що забезпечило економію витрат і збереження навколишнього середовища.
 • Вдоволення замовника: Клієнт був повністю задоволений запропонованим  обладнанням, яке було встановлено в березні 2023 року.

Мультидисковий дегідратор MDQ

Case study: Модернізація комплексу зневоднення осаду (Тшцянка, Польща)

ЗАМОВНИК – Відділ комунального будівництва м. Тшцянка
ОБ’ЄКТ – Очисні споруди м. Тшцянка, Польща
ОБЛАДНАННЯ – Мультидисковий шнековий прес дегідратор 452-С
ПОЧАТОК ЕКСПЛУАТАЦІЇ – Жовтень 2022

Проблема:

Очисні споруди в Тшцянці були побудовані у 1980-х роках, їх потужність становила 2400 м³/добу. На очисних спорудах використовувався метод активного мулу, при якому мул направлявся в стабілізаційні камери, а потім в муловідстійники. Очищені стічні води скидалися через дренажну канаву до річки Тшцініца. У 2006-2007 роках очисні споруди було модернізовано та розширено, охоплюючи як біологічну частину, так і етап обробки осаду. В результаті цих заходів, потужність очисних споруд зросла до 4000 м³/добу. Обсяг стічних вод, що надходять протягом року, наразі становить приблизно 700 000 м³. У 2022 році Відділ комунального будівництва м.Тшцянка здійснив значні інвестиції в модернізацію як системи водопостачання та каналізації, так і самих очисних споруд. Одним із них стала модернізація етапу обробки осаду. Технологія обробки осаду на очисних спорудах у Тшцянці включає анаеробну стабілізацію надлишкового осаду в двох окремих камерах ферментації (WKF) з подальшим його зневодненням та гігієнізацією вапном для сільськогосподарського використання. Перед модернізацією, осад з камер WKF із вмістом сухої речовини 1,5-2,5% подавався на стрічковий фільтр-прес, а в результаті зневоднення вдавалося досягти приблизно 16% СР в зневодненому осаді. У зв’язку із зростанням цін на енергоносії, частотою поломок обладнання та значними витратами на транспортування зневодненого осаду, керівництво підприємства вирішило замінити обладнання будівлі зневоднення осаду на більш ефективні та економічні пристрої, що забезпечують автоматизований процес зневоднення. У пошуках оптимального рішення, Відділ комунального будівництва м. Тшцянка замовив проведення пілотних випробувань в реальних умовах на повнорозмірному мультидисковому шнековому зневоднювачі Esmil MDQ-201 у фірми PRODEKOEŁK Sp. z o. o., яка входить до складу Esmil Group. Випробування були позитивними та багатообіцяючими, а технологія зневоднення на основі зневоднювачів Esmil MDQ переконала керівництво. У липні 2022 року відбувся тендер на поставку, монтаж та пуск комплексу
зневоднення осаду на базі гвинтового преса, який виграла компанія PRODEKO-EŁK, відповідаючи всім вимогам Замовника

Рішення:

В рамках модернізації PRODEKO-EŁK Sp. z o. o., частина міжнародної групи ESMIL, восени 2022 року поставила, змонтувала та запустила комплекс зневоднення осаду, до складу якого увійшло наступне обладнання:

 • мультидисковий шнековий зневоднювач Esmil MDQ-452 C
 • горизонтальний гвинтовий конвеєр довжиною приблизно 2 м
 • похилий гвинтовий конвеєр довжиною приблизно 6 м, який частково виходить за межі будівлі
 • насос подачі шламу + витратомір
 • насос подачі розчину флокулянту + витратомір
 • автоматична станція приготування розчину флокулянту
 • мацератор
 • шафа управління всього комплексу з сенсорною панеллю

Компанія Esmil PRODEKO-EŁK також здійснила комплексну поставку трубопроводів і кабелів комплексу, виконала механічний і електричний монтаж пристроїв. Після введення комплексу в експлуатацію та налагодження параметрів роботи обладнання, оператори очисних споруд оцінили всі переваги автоматизації процесу та технологію, яка практично не вимагає втручання оператора, особливо в порівнянні з раніше використовуваним стрічковим пресом. Крім того, відсутність деталей, що швидко зношуються, менші операційні витрати (електронергія, вода для промивки і т.п.) та набагато вищий ступінь зневоднення дозволяють значно заощадити. Варто зазначити, що незважаючи на більшу кількість переробленого осаду на добу, загальне споживання флокулянту на місяць є порівнянним. Раніше використовуваний стрічковий прес дозволяв переробляти в середньому близько 1300 м3 осаду на
місяць, тоді як мультидисковий шнековий зневоднювач MDQ-452 C дозволяє переробляти в середньому близько 1700 м3 осаду на місяць. В обох випадках місячне споживання флокулянту у формі емульсії становить приблизно 1 м3. Детальне порівняння робочих параметрів обох пристроїв представлено в таблиці 1.

Таблиця 1. Порівняння попереднього стрічкового преса та мультидискового шнекового зневоднювача Esmil MDQ-452 C

Стрічковий прес
Мультидисковий шнековий зневоднювач Esmil MDQ-452 C
Вміст СР у вхідному осаді

1,5 – 2,5 %

Гідравлічна пропускна здатність

~ 6,5 – 8 м3/год

8 – 15 м3/год

Продуктивність зневоднення

~ 97,5 – 200 кг СР/год

120 – 375 кг СР/год

Вміст СР в зневодненому осаді

~ 16 %

18 – 22 %

Зменшення об’єму осаду
6-10 разів

9-14 разів
Доза флокулянта

15-19 кг/т СР
12-15 кг/т СР
Кількість використаного флокулянту в формі емульсії/1 м3 осаду

≈ 0,8 л
≈ 0,6 л
Переробка осаду на місяць
1200 – 1400 м3
1700 - 1800 м3
Споживання електроенергії

8,7 кВт

4,2 кВт

Споживання промивної води

10 м3/год

0,2 м3/год

Переваги використання комплексу зневоднення осаду на базі мультидискового шнекового зневоднювача Esmil MDQ:

 • краще зневоднення осаду, завдяки скорочується об’єм осаду, а отже потребуємо менше місця для його зберігання та скорочуємо витрати на транспортування;
 • більша кількість зневодненого осаду на добу;
 • менше використання флокулянту, промивної води та електроенергії;
 • відсутність деталей, що швидко зношуються;
 • не вимагає обслуговування;
 • автоматизований процес.

комплекс зневоднення осаду

Відгук КП “Чернігівводоканал” про роботу аераційної системи Esmil в умовах бойoвих дій

На каналізаційних очисних спорудах КП «Чернігівводоканал» в 2018 році було замінено існуючу систему аерації в аеротенку №3, а в 2019 – в аеротенках №2 і №4 на аератори серії АПКВ-120, загальною довжиною близько 1700 м.

Це дозволило значно зменшити витрати електроенергії, оскільки роботі однієї повітродувки ТВ-300 повністю задовольняла технологічні потреби (раніше в роботі їх було дві). Загальна економія склала близько одного мільйона гривень за рік.

Крім того зазначені аератори дуже добре зарекомендували себе під час роботи в період активних бойових дій на території нашого регіону, коли постачання електроенергії було нестабільним.

В період з 15 березня до 1 квітня 2022 року, в зв’язку з постійними обстрілами ті значними пошкодженнями енергетичних об’єктів, каналізаційні очисні споруди міста Чернігів були знеструмлені повністю. Вся муловодяна суміш, яка була в аеротенках на момент зупинки, осіла на дно. І в такому вигляді активний мул знаходився на протязі двох тижнів.

Після відновлення подачі електроенергії, аеротенки були поступово запущені в роботу (при цьому вони не спорожнювались). Через півгодини роботи муловодяна суміш була перемішана до однорідного стану, подача повітря здійснювалася рівномірно, інтенсивність аерації відновилась на всіх коридорах аеротенків.

Це свідчить про те, що диспергаційний шар аераторів не забився мулом, та не потребував додаткових промивок та продувок для його відновлення.

Ефективність системи аерації на знизилась.

За час експлуатації збоїв в роботі аераторів серії АПКВ не було, крім того відмічено досить швидкий період самовідновлення після експлуатації в умовах тривалої відсутності електроенергії

Case Study: Реконструкція та модернізація системи збору відсіву зі стічних вод, що надходять на очисну споруду (Острув-Мазовецька, Польща)

ПРОЄКТ: Реконструкція та модернізація системи механічного очищення стічних вод, що надходять на очисні споруди по вул. Ольшиновій, 16 в м. Острув Мазовецька
ЗАМОВНИК: Підприємство комунального господарства у м. Острув Мазовецька
ОБ’ЄКТ: Очисні споруди за адресою вул. Ольшинова, 16
ЗАПУСК В ЕКСПЛУАТАЦІЮ: лютий – березень 2021 р.

Цілі проєкту

Метою проєкту була модернізація та реконструкція механічного очищення каналізаційних стоків, що надходять на очисні споруди в м. Острув-Мазовецька.

Відповідно до плану модернізації, було поставлено, встановлено і введено в експлуатацію у лютому 2021 року наступне обладнання:

Раніше очисні споруди стикались з труднощами пов’язаними з переповненням каналу стічними водами, тому було прийнято рішення розширити канал і встановити ширшу решітку з більшою пропускною здатністю.

Реалізація проєкту

Обладнання для проєкту було виготовлено на заводі Esmil. Існуючий припливний канал було розширено з метою правильного розміщення решітки відповідно до вимог проєкту. Після завершення будівельних робіт фахівці підприємства Esmil розпочали монтаж і введення агрегату в експлуатацію. Решітку було введено в експлуатацію у березні 2021 року.

Результат

Завдяки використанню ступінчастої решітки РСК0815 Esmil було повністю усунено проблему переповнення каналу стічними водами. Решітка, дібрана і поставлена компанією Esmil, не тільки забезпечує чистоту всередині цеху механічного очищення, але і, завдяки своїй надійній роботі, захищає обладнання на подальших етапах процесу очищення стічних вод.

Відгук про роботу решітки-дробарки (Цвітоха, Україна)

Згідно з Договором поставки № РКД – 16/10-19 від 02 вересня 2019 року, для потреб Хмельницького КЕВ, а саме КНС, яка знаходиться в селищі Цвітоха, нами була придбана решітка-дробарка каналізаційна РКД-200.1.

В межах виконання цього договору, ТОВ «ЕКО-Інвест» якісно та своєчасно, в оговорені Договором строки, виконала всі договірні умови поставки обладання.

Відмічаємо ряд позитивних особливостей й переваг решітки-дробарки каналізаційної РКД-200.1, після монтажу якої, за відгуками працівників КНС с. Цвітоха, значно збільшилася ефективність очистки стічних вод.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕКО-Інвест» зарекомендувало себе надійним та відповідальним постачальником обладнання, в якому працює висококваліфікована команда інженерно-технічних працівників.

Відносно поставленого обладнання та виконання умов контракту, зауважень до ТОВ «ЕКО-Інвест» з нашого боку не було.

Відгук по решіткам прутковим РП (Суми, Україна)

У 2011 році Комунальне підприємство «Міськводоканал» СМР придбало решітки каналізаційні грабельні типу РКЕ на ОСК – 2 од., у будівлю механічної очистки. Під час експлуатації дані решітки гарно себе зарекомендували і працюють до сьогодні без жодних проблем, але ефективність збору габаритного сміття та волокнистих включень не є достатньою. Тому КП «Міськводоканал» розглядає можливість впровадження нового типу решіток, які б ефективніше та більш якісно вирішували проблеми з волокнистими включеннями. У 2020 році ТОВ «Еко-Інвест» запропонувало нову розробку,. яка вже була пристосована до відповідної «якості» стоків, це решітки пруткові- РП.

Тому у вересні 2020 році КП «Міськводоканал» СМР придбав обладнання на каналізаційну насосну станцію №2 типу: РП 1627 – решітки пруткові у кількості 2 од. Решітки виконані з нержавіючої сталі AISI 304 та укомплектовані шафою управління і виносним пультом, що надає можливість обслуговуючому персоналу майже не з’являтися у грабельному відділенні КНС і керувати комплексом в автоматичному режимі.

Затримання відходів проводиться вставним фільтруючим полотном з прозором 10 мм. Між ланцюгами, з кроком 800мм, закріплені поперечні рухомі граблини, розташовані позаду фільтруючого полотна, що значно покращило ефективність вилучення відходів. Форма решітки та конструктивні особливості сполучення з прутами сорозатримуючого полотна виключають продавлювання відходів та забезпечують їх ефективне знімання по всій площі сорозатримуючого полотна. При роботі решітки забруднення знімаються з фільтруючого полотна решітки, яка рухається знизу-вгору та переміщує забруднення до скидаючої частини.

За підсумками першого року експлуатації решітки можемо зробити певні висновки щодо експлуатаційних характеристик решіток РП1627, а саме:

 1. Каналізаційна решітка відповідає всім сучасним вимогам та є адаптованою для умов експлуатації в Україні;
 2. За час експлуатації можна відмітити стабільну, надійну, і, що дуже важливо – безаварійну роботу обладнання. Значно покращилася очистка стічних вод;
 3. Решітка проста та надійна в експлуатації, не потребує зайвих матеріальних витрат при обслуговуванні;
 4. Схема автоматичної роботи решітки, що налаштовується за часом та за перепадом рівня стічних вод, значно знижує експлуатаційні витрати та зменшує вплив людського фактору;
 5. Решітка зручна в обслуговування: основні вузли доступні в робочому стані, а для підйому решітки не треба її демонтувати.

Відгук про роботу аераторів АПКВ-120 (Будапешт, Угорщина)

Південні очисні споруди Будапешта продуктивністю 80 000 м3/добу працюють за технологією біологічної очистки стічних вод із використанням активного мулу та застосуванням аераційної системи, регульованої за змістом розчиненого кисню у 8 каскадних аеротенках.

До кінця 2018 року нами застосовувалися в аераційній системі виключно мембранні аератори, які через старіння потребували заміни. Після вивчення міжнародного ринку ми прийняли рішення використати трубчасті аератори АПКВ, які були розроблені фірмою Esmil і мають найбільш оптимальні технічні параметри.

У 2018 році в якості першого кроку в аеротенку L4 була встановлена аераційна система Esmil з аераторами АПКВ, а потім у 2019 і на початку 2020 року ці аератори були встановлені в останніх 5 секціях (L1-L3 і L5-L6).

Наш досвід експлуатації мембранних дифузорів після декількох років їх роботи:

 • розтягнення мембранних пластин;
 • втрата еластичності мембранних пластин;
 • через збільшення розміру перфорації збільшується розмір бульбашки повітря, у результаті відбувається зниження ефективності розчинення;
 • фізичні ушкодження, розрив мембран;
 • нестача кисню при великих навантаженнях;
 • під час фізичного прочищення забрудненої поверхні мембран їх продуктивність повністю не відновлюється.

З метою підтримки необхідного рівня розчиненого кисню в мембранній системі аерації раз у два роки нам було необхідно спорожняти аеротенки для контролю мембран, їх очищення, а також заміни зіпсованих мембран у разі потреби. Основною метою заміни мембранних аераторів було зниження таких великих витрат на обслуговування аераційної системи.

Спочатку аератори АПКВ Esmil були встановлені в аеротенку L4, що становить по продуктивності 1/6 частину (13 333 м3/доб) від загальної витрати за активним мулом. Це було зроблено з метою порівняння з існуючою мембранною системою.

Аератори АПКВ Esmil показали стабільну роботу, аерація була необхідної інтенсивності, необхідні параметри по насиченню киснем досягалися при меншому тиску повітря. SSOTE становив 5-6,3 %/м, у залежності від поточної витрати повітря. Загальна витрата повітря скоротилася.

Додатковим позитивним ефектом стала значно більш висока адаптивність системи АПКВ Esmil із точки зору регулювання подачі повітря, при новій системі аерації стало можливим більш точно й більш гнучко слідувати мінливим потребам у кисні. Покращена подача кисню дозволила гнучкіше управляти процесом і забезпечувати необхідну подачу повітря, у тому числі в період пікових навантажень.

У результаті позитивного досвіду експлуатації системи аерації в аеротенку L4 в 2019 році, в цьому ж році та в 2020 році була проведена повна заміна системи аерації, у всій системі з використанням активного мулу були встановлені аератори АПКВ Esmil.

Досвід експлуатації аераційної системи з застосуванням дифузорів Esmil:

 • постійне забезпечення киснем у необхідному обсязі під час пікових навантажень, DO 3-4 mg/l (враховуючи останній 8 каскад);
 • максимальний робочий тиск 535mbar;
 • зменшення втрат тиску;
 • аератори зберігають форму, стійкі до механічних пошкоджень і корозії;
 • аератори не забиваються.

Підсумовуючи вищевикладене можна стверджувати, що використання аераторів АПКВ Esmil істотно скорочує потреби в сервісному обслуговуванні, а також забезпечує необхідні потреби в розчиненому кисні в аеротенках з активним мулом при одночасному скороченні енерговитрат.


Case Study: Модернізація первинних і вторинних відстійників (Слупськ, Польща)

ПРОЕКТ – Модернізація первинних і вторинних відстійників
ЗАМОВНИК – Wodociągi Słupsk Sp. z o.o.
ОБ’ЄКТ – Очисні споруди водоканалу м. Слупск, Польща
ДАТА ЗАПУСКУ ОЧИСНИХ СПОРУД – Березень, 2017

Вступ

Станція очистки стічних вод розташована в північній частині міста Слупськ, на правому березі річки Слупя. Це механіко-біологічні очисні споруди, пристосовані до глибокого видалення біогенних поєднань в трифазному модифікованому процесі Барденфо з додаванням камери предденітріфікаціі. Потужність очисних споруд відповідає 200 000 еквівалентних жителів, а середньодобова витрата складає близько 19 647 м3/добу.

У листопаді Esmil PRODEKO-EŁK Sp. Z O.O. був обраний в якості генерального підрядника і підписав угоду з Слупськводоканалом для виконання завдання: «Поставка зневоднюючої центрифуги і скребків на муніципальну очисну станцію в Слупську по вул. Спортівова 73 – завдання № 2 – Доставка скребків з виконанням необхідних будівельно- монтажних і монтажних робіт».

В рамках контракту були модернізовані такі об’єкти:

 • Первинні відстійники діаметром D = 34м – 2 шт.
 • Вторинні відстійники діаметром D = 40м – 2 шт.

Модернізація включала в себе демонтаж старих скребків, доставку, збірку і запуск нових, а також пусконалагоджувальні та гарантійні випробування.

Початкова стадія

Первинні відстійники були побудовані на першому етапі будівництва станції очистки стічних вод в 1986 році і оснащені радіальними скребками відповідно до рішень, які використовувались в 1970-х роках. В результаті модернізації станції очистки стічних вод в 2006-2009 рр. один з первинних відстійників був адап- тований до функції утримання і переливу. Технічний стан скребків на початковому етапі проекту був дуже поганим, і вони були готові до заміни. У разі вторинних відстійників ситуація була аналогічною, з тією різницею, що об’єкти були побудовані в 1978 році і модернізовані в 2001 році.

Цілі проекту

Основною метою підписаного проекту модернізації було підвищення ефективності видалення осаду, як з первинних, так і вторинних відстійників.

Щоб вирішити проблеми і забезпечити стабільне і правильне ведення технологічного процесу, як в зоні переливу освітленої води, так і в зоні осадження, необхідно було замінити скребки в двох первинних відстійниках з моделями, що забезпечують більшу ефективність і надійність. В кінцевому підсумку це означало поліпшення балансу сирого осаду і надлишкового мулу і, таким чином, збільшення виробництва біогазу та зниження експлуатаційних витрат на очисні споруди.

Також скребки повинні були бути замінені на двох існуючих вторинних відстійниках. Частина модернізації полягала в тому, щоб поставити обладнання з так званим бічним скребком, подібних до тих, які були встановлені на двох прояснювачах, які були побудовані в 2008-2009 роках.

Реалізація проекту

Проект модернізації первинних і вторинних відстійни- ків був виконаний з 15 жовтня 2018 року по 28 березня 2019 року і складався з:

 • розбирання старих (існуючих) скребків і розміщення їх в контейнерах, наданих ІНВЕСТОРОМ,
 • підготовка і поставка нових скребків, повністю ви- готовлених зі сталі AISI 304 (1.4301), розрахованих на існуючі об’єкти,
 • установка нових скребків в почергову систему, тобто спочатку первинний, потім вторинний, потім знову пер- винний і, нарешті, вторинний відстійник 11.2,
 • технологічний запуск кожного з відстійників і вве- дення їх в експлуатацію.

Підсумки і висновки

В результаті модернізації первинних відстійників шляхом установки нових скребків були вирішені проблеми, пов’я- зані із забезпеченням стабільного і правильного прове- дення технологічного процесу, як в зоні переливу, так і в зоні осадження.

Нові скребки характеризуються більшою ефективністю і експлуатаційною надійністю, що значно сприяло по- ліпшенню балансу сирого осаду і надлишкового мулу, і, отже, збільшенню виробництва біогазу та зниженню екс- плуатаційних витрат на очисні споруди. Проте, в резуль- таті заміни скребків в існуючих вторинних відстійниках пристроями, оснащеними так званим бічним скребком, відбувалося зменшення кількості надлишкового актив- ного мулу на поверхні відстійника в порівнянні зі звичай- ними робочими параметрами. Це, в свою чергу, призвело до зменшення загальної кількості завислих твердих час- тинок, що скидаються із стічними водами, і, відповідно, до зменшення вмісту вуглецю, азоту і фосфору в очищених стічних водах, які скидаються в річку Слупя.

Завдяки заміні скребків на конструкції, обладнані улов- люючими скребками, тривалість відстоювання активного мулу у вторинних відстійниках була скорочена, що запо- бігло утворенню анаеробних умов і вторинній біологічній дефосфотації і, як наслідок, процесу вторинного викидан- ня ортофосфатів в стічні води від активного мулу, накопи- ченого на дні.

Case Study: Аератори Esmil на заводі Tesla (Шанхай, Китай)

ОБЛАДНАННЯ – Аератори Esmil
РОЗТАШУВАННЯ – Завод Tesla (новий район Пудун, Шанхай)
ВВЕДЕННЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ – Травень 2019

Вступ

10 травня 2018 року в зоні розвитку Ліньган у новому районі Пудун у Шанхаї був закладений завод Tesla (Shanghai) Co., Ltd. Компанія Tesla (Shanghai) Co., Ltd спеціалізується на розробці нових технологій, технічних рішеннях у сфері виробництва електромобілів і запчастин, акумуляторів, обладнання для зберігання енергії та фотоелементів. Виробництво електромобілів, розвиток технологій, оптова торгівля, консалтинг, введення в експлуатацію, імпорт та експорт вищезазначених продуктів і допоміжних послуг також входять до сфери діяльності компанії.

На сьогоднішній день Гігафабрика компанії Tesla є найбільшим закордонним виробничим проєктом у Шанхаї, а також першою Гігафабрикою Tesla за межами США. Tesla інвестувала понад 2 мільярди доларів у завод компонентів в Китаї для локалізації ланцюжка поставок і готується до розширення виробничих потужностей заводу.

Оскільки аератори Esmil мають стабільну працездатність, високу продуктивність та низьке енергоспоживання, керівництво компанії прийняло рішення використати їх на локальних очисних спорудах.

Параметри трубчастих аераторів ЕКОТОН

Зовнішній діаметр120 мм (з різьбою DN100)
МодельАПКВ-1/АПКВ-2
Загальна довжина1020/2025 мм
Довжина дифузора940/1945 мм
Суха маса4/8 кг
Проєктна витрата повітря8-25/16-50 Нм3/год

Робота на об’єкті

Після детального вивчення даних на об’єкті, повітродувок та умов в аеротенках ми порекомендували найбільш ефективне розташування аераторів. Монтаж було завершено 30 травня 2019 року. Відтоді обладнання працює без збоїв.

Трубчасті аератори Esmil на об’єкті

Кількість64 м
Об’єм повітря повітродувок1200 м3/год (2 компресора, кожен компресор: 20 м3/хв)
Об’єм повітря на одиницю аератора18,75 м3/(м.год)
Площа обслуговування10,7% (відсоток активної площі аератора відносно площі дна аеротенка)
SOTE33,5% (SSOTE 6,7% глибина 5 м)
Розміщення аераторів0,6 м аератора на 1 м2 дна аеротенку
Втрата тиску140 мм H2O

Схема розташування трубчастих аераторів Esmil

Case Study: Аератори Esmil у новому міському районі міжнародного аеропорту Тяньфу (Ченду, Китай)

ОБЛАДНАННЯ – Аератори Esmil
РОЗТАШУВАННЯ – Міжнародний аеропорт Ченду Тяньфу
РІК ВВЕДЕННЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ – 2021

Вступ

Новий міський район міжнародного аеропорту Ченду Тяньфу розташований у Східному новому окрузі міста Ченду в Китаї. Східний новий округ було закладено 28 квітня 2020 року. 4 березня 2020 року влада міста Ченду затвердила інвестиції в розмірі 308,6 млрд юанів (47,7 млрд доларів США) у будівництво Східного нового округу Ченду протягом наступних 10 років. У 2020 році частина інвестицій із вказаної суми склала 28,9 млрд юанів (4,4 млрд доларів США).

До 2025 року в новому окрузі Тяньфу буде вибудувана основна інфраструктура та об’єкти комунального обслуговування. До цього часу буде добудований і авіаційний вузол міжнародного аеропорту. Будуть організовані стратегічно важливі галузі, що розвиваються, сучасні сфери послуг, юридичні інститути. Постійне населення району досягне 800 тисяч чоловік, а регіональний ВВП – 48 мільярдів юанів.

Новий округ, який спирається на міжнародний аеропорт Ченду Тяньфу, повинен об’єднати в собі такі сегменти економіки як обслуговування авіаційного сполучення, міжнародні фінанси, міжнародна торгівля, технологічні інновації, міжнародна освіта та культурний обмін. Згідно з планом розвитку в новому окрузі буде збудовано 15 муніципальних очисних споруд. Трубчасті аератори Esmil будуть використовуватися на очисних спорудах № 6, № 9 та № 15.

Параметри трубчастих аераторів Esmil

Зовнішній діаметр120 мм (із різьбою DN100)
Загальна довжина1020/2025 мм
Довжина дифузора940/1945 мм
Суха маса4/8 кг
Проєктна витрата повітря8-25/16-50 Нм3/год

Загальна інформація про проєкт

Очисні споруди №6 нового міського округу Ченду Тяньфу знаходяться на захід від річки Цзянсі і на південь від швидкісної автомагістралі нового аеропорту. Розрахункова продуктивність становить 40 000 м3/добу. Планується, що вони будуть обслуговувати переважно інноваційні виробництва площею близько 1057 га.

Кількість1 550 м
Об’єм повітря повітродувок14 040 м3/год (3 робочих; 1 резервний)
Об’єм повітря на одиницю аератора12 м3/(м.год)
Площа обслуговування10,4%
Розміщення аераторів0,6 аератора на 1 м2 дна аеротенку
SOTE47 % (SSOTE 6,6%, глибина 7,2 м)
Втрата тиску80 мм H2O

Продуктивність очисних споруд №9 становить 32 000 м3/добу. Вони розташовані у західному районі Цзянсі Хенань на південному боці річки Цзянсі у промисловому секторі нового округу. Призначені для обслуговування таких сегментів економіки, як високотехнологічні галузі, готельні послуги, медична освіта, адміністративні будівлі та житлові будинки. Площа обслуговування близько 1450 га.

Кількість1 190 м
Об’єм повітря повітродувок9 000 м3/год (3 робочих; 1 резервний)
Об’єм повітря на одиницю аератора9 м3/(м.год)
Площа обслуговування13,1%
Розміщення аераторів0,7 аератора на 1 м2 дна аеротенку
SOTE49% (SSOTE 6,9%, глибина 7,2 м)
Втрата тиску75 мм H2O

Очисні споруди №15 має проєктну продуктивність 30 000 м3/добу. Вони розташовані на схід від річки Цзянсі у прикордонній зоні промислового нового округу, по обидва боки від автомагістралі нового аеропорту й недалеко від нового аеропорту Ченду, будівництво якого наразі ведеться. Вони призначені для обслуговування промислових підприємств і логістичних ланцюжків. Площа обслуговування становить близько 581,6 га.

Кількість1 250 м
Об’єм повітря повітродувок10 800 м3/год (3 робочих; 1 резервний)
Об’єм повітря на одиницю аератора10 м3/(м.год)
Площа обслуговування12,7%
Розміщення аераторів0,7 аератора на 1 м2 дна аеротенку
SOTE50% (SSOTE 7%, глибина 7,2 м)
Втрата тиску76 мм H2O

Технології та обладнання для очищення стічної води

Група Esmil є провідним світовим виробником обладнання для очищення стічних вод і постачальником просунутих технологічних рішень з очищення та відновлення води для різних галузей промисловості.

Центральна Азія та Кавказ

Інженерні рішення та мембранні технології