На каналізаційних очисних спорудах КП «Чернігівводоканал» в 2018 році було замінено існуючу систему аерації в аеротенку №3, а в 2019 – в аеротенках №2 і №4 на аератори серії АПКВ-120, загальною довжиною близько 1700 м.
Це дозволило значно зменшити витрати електроенергії, оскільки роботі однієї повітродувки ТВ-300 повністю задовольняла технологічні потреби (раніше в роботі їх було дві). Загальна економія склала близько одного мільйона гривень за рік.
Крім того зазначені аератори дуже добре зарекомендували себе під час роботи в період активних бойових дій на території нашого регіону, коли постачання електроенергії було нестабільним.
В період з 15 березня до 1 квітня 2022 року, в зв’язку з постійними обстрілами ті значними пошкодженнями енергетичних об’єктів, каналізаційні очисні споруди міста Чернігів були знеструмлені повністю. Вся муловодяна суміш, яка була в аеротенках на момент зупинки, осіла на дно. І в такому вигляді активний мул знаходився на протязі двох тижнів.
Після відновлення подачі електроенергії, аеротенки були поступово запущені в роботу (при цьому вони не спорожнювались). Через півгодини роботи муловодяна суміш була перемішана до однорідного стану, подача повітря здійснювалася рівномірно, інтенсивність аерації відновилась на всіх коридорах аеротенків.
Це свідчить про те, що диспергаційний шар аераторів не забився мулом, та не потребував додаткових промивок та продувок для його відновлення.
Ефективність системи аерації на знизилась.
За час експлуатації збоїв в роботі аераторів серії АПКВ не було, крім того відмічено досить швидкий період самовідновлення після експлуатації в умовах тривалої відсутності електроенергії