Відгук КП “Чернігівводоканал” про роботу аераційної системи Esmil в умовах бойoвих дій

На каналізаційних очисних спорудах КП «Чернігівводоканал» в 2018 році було замінено існуючу систему аерації в аеротенку №3, а в 2019 – в аеротенках №2 і №4 на аератори серії АПКВ-120, загальною довжиною близько 1700 м.

Це дозволило значно зменшити витрати електроенергії, оскільки роботі однієї повітродувки ТВ-300 повністю задовольняла технологічні потреби (раніше в роботі їх було дві). Загальна економія склала близько одного мільйона гривень за рік.

Крім того зазначені аератори дуже добре зарекомендували себе під час роботи в період активних бойових дій на території нашого регіону, коли постачання електроенергії було нестабільним.

В період з 15 березня до 1 квітня 2022 року, в зв’язку з постійними обстрілами ті значними пошкодженнями енергетичних об’єктів, каналізаційні очисні споруди міста Чернігів були знеструмлені повністю. Вся муловодяна суміш, яка була в аеротенках на момент зупинки, осіла на дно. І в такому вигляді активний мул знаходився на протязі двох тижнів.

Після відновлення подачі електроенергії, аеротенки були поступово запущені в роботу (при цьому вони не спорожнювались). Через півгодини роботи муловодяна суміш була перемішана до однорідного стану, подача повітря здійснювалася рівномірно, інтенсивність аерації відновилась на всіх коридорах аеротенків.

Це свідчить про те, що диспергаційний шар аераторів не забився мулом, та не потребував додаткових промивок та продувок для його відновлення.

Ефективність системи аерації на знизилась.

За час експлуатації збоїв в роботі аераторів серії АПКВ не було, крім того відмічено досить швидкий період самовідновлення після експлуатації в умовах тривалої відсутності електроенергії

Відгук про роботу аераторів АПКВ-120 (Будапешт, Угорщина)

Південні очисні споруди Будапешта продуктивністю 80 000 м3/добу працюють за технологією біологічної очистки стічних вод із використанням активного мулу та застосуванням аераційної системи, регульованої за змістом розчиненого кисню у 8 каскадних аеротенках.

До кінця 2018 року нами застосовувалися в аераційній системі виключно мембранні аератори, які через старіння потребували заміни. Після вивчення міжнародного ринку ми прийняли рішення використати трубчасті аератори АПКВ, які були розроблені фірмою Esmil і мають найбільш оптимальні технічні параметри.

У 2018 році в якості першого кроку в аеротенку L4 була встановлена аераційна система Esmil з аераторами АПКВ, а потім у 2019 і на початку 2020 року ці аератори були встановлені в останніх 5 секціях (L1-L3 і L5-L6).

Наш досвід експлуатації мембранних дифузорів після декількох років їх роботи:

 • розтягнення мембранних пластин;
 • втрата еластичності мембранних пластин;
 • через збільшення розміру перфорації збільшується розмір бульбашки повітря, у результаті відбувається зниження ефективності розчинення;
 • фізичні ушкодження, розрив мембран;
 • нестача кисню при великих навантаженнях;
 • під час фізичного прочищення забрудненої поверхні мембран їх продуктивність повністю не відновлюється.

З метою підтримки необхідного рівня розчиненого кисню в мембранній системі аерації раз у два роки нам було необхідно спорожняти аеротенки для контролю мембран, їх очищення, а також заміни зіпсованих мембран у разі потреби. Основною метою заміни мембранних аераторів було зниження таких великих витрат на обслуговування аераційної системи.

Спочатку аератори АПКВ Esmil були встановлені в аеротенку L4, що становить по продуктивності 1/6 частину (13 333 м3/доб) від загальної витрати за активним мулом. Це було зроблено з метою порівняння з існуючою мембранною системою.

Аератори АПКВ Esmil показали стабільну роботу, аерація була необхідної інтенсивності, необхідні параметри по насиченню киснем досягалися при меншому тиску повітря. SSOTE становив 5-6,3 %/м, у залежності від поточної витрати повітря. Загальна витрата повітря скоротилася.

Додатковим позитивним ефектом стала значно більш висока адаптивність системи АПКВ Esmil із точки зору регулювання подачі повітря, при новій системі аерації стало можливим більш точно й більш гнучко слідувати мінливим потребам у кисні. Покращена подача кисню дозволила гнучкіше управляти процесом і забезпечувати необхідну подачу повітря, у тому числі в період пікових навантажень.

У результаті позитивного досвіду експлуатації системи аерації в аеротенку L4 в 2019 році, в цьому ж році та в 2020 році була проведена повна заміна системи аерації, у всій системі з використанням активного мулу були встановлені аератори АПКВ Esmil.

Досвід експлуатації аераційної системи з застосуванням дифузорів Esmil:

 • постійне забезпечення киснем у необхідному обсязі під час пікових навантажень, DO 3-4 mg/l (враховуючи останній 8 каскад);
 • максимальний робочий тиск 535mbar;
 • зменшення втрат тиску;
 • аератори зберігають форму, стійкі до механічних пошкоджень і корозії;
 • аератори не забиваються.

Підсумовуючи вищевикладене можна стверджувати, що використання аераторів АПКВ Esmil істотно скорочує потреби в сервісному обслуговуванні, а також забезпечує необхідні потреби в розчиненому кисні в аеротенках з активним мулом при одночасному скороченні енерговитрат.


Case Study: Аератори Esmil на заводі Tesla (Шанхай, Китай)

ОБЛАДНАННЯ – Аератори Esmil
РОЗТАШУВАННЯ – Завод Tesla (новий район Пудун, Шанхай)
ВВЕДЕННЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ – Травень 2019

Вступ

10 травня 2018 року в зоні розвитку Ліньган у новому районі Пудун у Шанхаї був закладений завод Tesla (Shanghai) Co., Ltd. Компанія Tesla (Shanghai) Co., Ltd спеціалізується на розробці нових технологій, технічних рішеннях у сфері виробництва електромобілів і запчастин, акумуляторів, обладнання для зберігання енергії та фотоелементів. Виробництво електромобілів, розвиток технологій, оптова торгівля, консалтинг, введення в експлуатацію, імпорт та експорт вищезазначених продуктів і допоміжних послуг також входять до сфери діяльності компанії.

На сьогоднішній день Гігафабрика компанії Tesla є найбільшим закордонним виробничим проєктом у Шанхаї, а також першою Гігафабрикою Tesla за межами США. Tesla інвестувала понад 2 мільярди доларів у завод компонентів в Китаї для локалізації ланцюжка поставок і готується до розширення виробничих потужностей заводу.

Оскільки аератори Esmil мають стабільну працездатність, високу продуктивність та низьке енергоспоживання, керівництво компанії прийняло рішення використати їх на локальних очисних спорудах.

Параметри трубчастих аераторів ЕКОТОН

Зовнішній діаметр120 мм (з різьбою DN100)
МодельАПКВ-1/АПКВ-2
Загальна довжина1020/2025 мм
Довжина дифузора940/1945 мм
Суха маса4/8 кг
Проєктна витрата повітря8-25/16-50 Нм3/год

Робота на об’єкті

Після детального вивчення даних на об’єкті, повітродувок та умов в аеротенках ми порекомендували найбільш ефективне розташування аераторів. Монтаж було завершено 30 травня 2019 року. Відтоді обладнання працює без збоїв.

Трубчасті аератори Esmil на об’єкті

Кількість64 м
Об’єм повітря повітродувок1200 м3/год (2 компресора, кожен компресор: 20 м3/хв)
Об’єм повітря на одиницю аератора18,75 м3/(м.год)
Площа обслуговування10,7% (відсоток активної площі аератора відносно площі дна аеротенка)
SOTE33,5% (SSOTE 6,7% глибина 5 м)
Розміщення аераторів0,6 м аератора на 1 м2 дна аеротенку
Втрата тиску140 мм H2O

Схема розташування трубчастих аераторів Esmil

Case Study: Аератори Esmil у новому міському районі міжнародного аеропорту Тяньфу (Ченду, Китай)

ОБЛАДНАННЯ – Аератори Esmil
РОЗТАШУВАННЯ – Міжнародний аеропорт Ченду Тяньфу
РІК ВВЕДЕННЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ – 2021

Вступ

Новий міський район міжнародного аеропорту Ченду Тяньфу розташований у Східному новому окрузі міста Ченду в Китаї. Східний новий округ було закладено 28 квітня 2020 року. 4 березня 2020 року влада міста Ченду затвердила інвестиції в розмірі 308,6 млрд юанів (47,7 млрд доларів США) у будівництво Східного нового округу Ченду протягом наступних 10 років. У 2020 році частина інвестицій із вказаної суми склала 28,9 млрд юанів (4,4 млрд доларів США).

До 2025 року в новому окрузі Тяньфу буде вибудувана основна інфраструктура та об’єкти комунального обслуговування. До цього часу буде добудований і авіаційний вузол міжнародного аеропорту. Будуть організовані стратегічно важливі галузі, що розвиваються, сучасні сфери послуг, юридичні інститути. Постійне населення району досягне 800 тисяч чоловік, а регіональний ВВП – 48 мільярдів юанів.

Новий округ, який спирається на міжнародний аеропорт Ченду Тяньфу, повинен об’єднати в собі такі сегменти економіки як обслуговування авіаційного сполучення, міжнародні фінанси, міжнародна торгівля, технологічні інновації, міжнародна освіта та культурний обмін. Згідно з планом розвитку в новому окрузі буде збудовано 15 муніципальних очисних споруд. Трубчасті аератори Esmil будуть використовуватися на очисних спорудах № 6, № 9 та № 15.

Параметри трубчастих аераторів Esmil

Зовнішній діаметр120 мм (із різьбою DN100)
Загальна довжина1020/2025 мм
Довжина дифузора940/1945 мм
Суха маса4/8 кг
Проєктна витрата повітря8-25/16-50 Нм3/год

Загальна інформація про проєкт

Очисні споруди №6 нового міського округу Ченду Тяньфу знаходяться на захід від річки Цзянсі і на південь від швидкісної автомагістралі нового аеропорту. Розрахункова продуктивність становить 40 000 м3/добу. Планується, що вони будуть обслуговувати переважно інноваційні виробництва площею близько 1057 га.

Кількість1 550 м
Об’єм повітря повітродувок14 040 м3/год (3 робочих; 1 резервний)
Об’єм повітря на одиницю аератора12 м3/(м.год)
Площа обслуговування10,4%
Розміщення аераторів0,6 аератора на 1 м2 дна аеротенку
SOTE47 % (SSOTE 6,6%, глибина 7,2 м)
Втрата тиску80 мм H2O

Продуктивність очисних споруд №9 становить 32 000 м3/добу. Вони розташовані у західному районі Цзянсі Хенань на південному боці річки Цзянсі у промисловому секторі нового округу. Призначені для обслуговування таких сегментів економіки, як високотехнологічні галузі, готельні послуги, медична освіта, адміністративні будівлі та житлові будинки. Площа обслуговування близько 1450 га.

Кількість1 190 м
Об’єм повітря повітродувок9 000 м3/год (3 робочих; 1 резервний)
Об’єм повітря на одиницю аератора9 м3/(м.год)
Площа обслуговування13,1%
Розміщення аераторів0,7 аератора на 1 м2 дна аеротенку
SOTE49% (SSOTE 6,9%, глибина 7,2 м)
Втрата тиску75 мм H2O

Очисні споруди №15 має проєктну продуктивність 30 000 м3/добу. Вони розташовані на схід від річки Цзянсі у прикордонній зоні промислового нового округу, по обидва боки від автомагістралі нового аеропорту й недалеко від нового аеропорту Ченду, будівництво якого наразі ведеться. Вони призначені для обслуговування промислових підприємств і логістичних ланцюжків. Площа обслуговування становить близько 581,6 га.

Кількість1 250 м
Об’єм повітря повітродувок10 800 м3/год (3 робочих; 1 резервний)
Об’єм повітря на одиницю аератора10 м3/(м.год)
Площа обслуговування12,7%
Розміщення аераторів0,7 аератора на 1 м2 дна аеротенку
SOTE50% (SSOTE 7%, глибина 7,2 м)
Втрата тиску76 мм H2O

Відгук про роботу аераційної системи на базі трубчастих аераторів серії АПКВ (Полтава, Україна)

Згідно з інвестиційною програмою на 2018 рік, для потреб КП “Полтававодоканал” за договором № А-16/03-18/in. від 14 червня 2018 р., були закуплені трубчасті аератори серії АПКВ Вашого виробництва.

Необхідність заміни діючих аераторів фільтросного типу, була викликана бажанням знизити експлуатаційні витрати при збереженні стабільно високих показників біологічного очищення стоків.

За підсумками першого року роботи ми можемо зробити певні висновки, що до експлуатаційних характеристик аераторів АПКВ.

Трубчасті аератори виробництва ТОВ “Еко-Інвест” мають високу ефективність і при цьому не вимагають очищення, промивання, заміни диспергуючих елементів та інших сервісних робіт, неминучих при використанні інших аераційних систем. Ще однією незаперечною перевагою аераторів “Еко-Інвест” є те, що вони забезпечують значно менші витрати напору, ніж використовувана раніше система з фільтросними пластинами. Система на основі трубчастих аераторів не схильна до пошкоджень (зривів мембран) та відрізніється міцною та надійною конструкцією. У всіх секція підтримується бажана концентрація кисню (близько 2 мг/л) з набагато меншою витратою енергії.

Що нас привабило у цій продукції – це проста та надійна конструкція, ціна, механічна міцність, довголіття, гарантія 7 років, відсутність експлуатаційних робіт, легкість та швидкість установки.

Відгук про роботу трубчастих аераторів Esmil (Герцлія, Ізраїль)

У процесі реконструкції КОС Герцлія в 2009 році був змонтований новий біологічний реактор, що складається з трьох секцій по 6000 куб. м кожна при робочій висоті близько 6 м. Повітря нагнітається за допомогою трьох повітродувок 4500 куб. м кожна через тарілчасті дифузори.

Дуже скоро після запуску стало зрозуміло, що вся система дуже неекономічна. Для того, щоб підтримувати концентрацію кисню у розмірі 1,5-2 мг/л, ми були змушені майже постійно працювати з двома-трьома повітродувками (9000-13000 куб. м) на весь реактор і не завжди це виходило. Коли на початку 2013 стали помітні сліди пориву частини дифузорів, ми вирішили, що настав час їх замінити на щось більш ефективне. Ми оголосили тендер і одна з багатьох пропозицій, яку ми отримали на розгляд, були також аератори фірми Esmil.

Було чимало аргументів проти: незнайома фірма, немає досвіду роботи в Ізраїлі, незгода проектувальників і технічних радників.

Але після чималих побоювань та вагань ми вирішили встановити саме ці аератори. Що нас привабило в цій продукції – це проста і надійна конструкція, ціна, механічна міцність, довголіття, гарантія 8 років, відсутність експлуатаційних робіт, легкість і швидкість установки і також дуже привабливу пропозицію керівництва фірми: більшу частину суми сплатити тільки у разі повного задоволення їх роботою, що може бути і через півроку.

В листопаді 2013 р. ми запустили в роботу першу секцію реактора з трубчастими аераторами Esmil.

Дійсність перевершила всі наші найсміливіші припущення. Значно зменшилася кількість споживаного повітря, а з ним і енергія.

Насиченість рідини киснем стала стійкою і однорідною по всьому басейну. Вже через 2 місяці, не чекаючи 6-ти обумовлених раніше місяців спостереження за роботою аераторів, було вирішено замінити і в двох інших секціях встановлені дифузори на аератори Esmil, що і було зроблено в ступінчастому порядку.

Сьогодні весь реактор (3 секції) працює з аераторами Esmil і ми дуже задоволені отриманими результатами. У всіх секція підтримується бажана концентрація кисню (близько 2 мг/л) з набагато меншою витратою енергії.

Більшу частину доби (14-16 годин) ми працюємо з однією повітродувкою (4500 куб. м) і в пікові години (8-10 годин) з двома (замість 2-3 повітродувки раніше, до заміни аераторів).

Висилаю графіки роботи реактора до і після заміни аераторів.

ekoton tube air diffusers israel

1. Жовтень 2013. Секція №1 реконструюється.
У роботі секції №2 та №3 з тарілчастими дифузорами.

2. Грудень 2013. Секція №2 реконструюється.
В роботі – секція №1 з аераторами Esmil (біла і зелена) і секція №3 з тарілчастими дифузорами (червона і жовта).

3. Травень 2014. Секція №3 реконструюється.
У роботі секції №1 (біла і зелена) і №2 (червона і жовта) з аераторами Esmil».

Esmil Group

Esmil Group - це провідний глобальний виробник, який розробляє передове обладнання для очищення стічних вод і зневоднення осаду. Крім того, ми спеціалізуємося на постачанні передових мембранних систем для різних галузей промисловості.

EU Flag Esmil Group

Обладнання для очищення стічних вод та зневоднення осаду.

EU Flag Esmil USA

Обладнання для зневоднення осаду в США.

EU Flag Esmil Process Systems

Мембранні системи.