У процесі реконструкції КОС Герцлія в 2009 році був змонтований новий біологічний реактор, що складається з трьох секцій по 6000 куб. м кожна при робочій висоті близько 6 м. Повітря нагнітається за допомогою трьох повітродувок 4500 куб. м кожна через тарілчасті дифузори.
Дуже скоро після запуску стало зрозуміло, що вся система дуже неекономічна. Для того, щоб підтримувати концентрацію кисню у розмірі 1,5-2 мг/л, ми були змушені майже постійно працювати з двома-трьома повітродувками (9000-13000 куб. м) на весь реактор і не завжди це виходило. Коли на початку 2013 стали помітні сліди пориву частини дифузорів, ми вирішили, що настав час їх замінити на щось більш ефективне. Ми оголосили тендер і одна з багатьох пропозицій, яку ми отримали на розгляд, були також аератори фірми Esmil.
Було чимало аргументів проти: незнайома фірма, немає досвіду роботи в Ізраїлі, незгода проектувальників і технічних радників.
Але після чималих побоювань та вагань ми вирішили встановити саме ці аератори. Що нас привабило в цій продукції – це проста і надійна конструкція, ціна, механічна міцність, довголіття, гарантія 8 років, відсутність експлуатаційних робіт, легкість і швидкість установки і також дуже привабливу пропозицію керівництва фірми: більшу частину суми сплатити тільки у разі повного задоволення їх роботою, що може бути і через півроку.
В листопаді 2013 р. ми запустили в роботу першу секцію реактора з трубчастими аераторами Esmil.
Дійсність перевершила всі наші найсміливіші припущення. Значно зменшилася кількість споживаного повітря, а з ним і енергія.
Насиченість рідини киснем стала стійкою і однорідною по всьому басейну. Вже через 2 місяці, не чекаючи 6-ти обумовлених раніше місяців спостереження за роботою аераторів, було вирішено замінити і в двох інших секціях встановлені дифузори на аератори Esmil, що і було зроблено в ступінчастому порядку.
Сьогодні весь реактор (3 секції) працює з аераторами Esmil і ми дуже задоволені отриманими результатами. У всіх секція підтримується бажана концентрація кисню (близько 2 мг/л) з набагато меншою витратою енергії.
Більшу частину доби (14-16 годин) ми працюємо з однією повітродувкою (4500 куб. м) і в пікові години (8-10 годин) з двома (замість 2-3 повітродувки раніше, до заміни аераторів).
Висилаю графіки роботи реактора до і після заміни аераторів.
1. Жовтень 2013. Секція №1 реконструюється.
У роботі секції №2 та №3 з тарілчастими дифузорами.
2. Грудень 2013. Секція №2 реконструюється.
В роботі – секція №1 з аераторами Esmil (біла і зелена) і секція №3 з тарілчастими дифузорами (червона і жовта).
3. Травень 2014. Секція №3 реконструюється.
У роботі секції №1 (біла і зелена) і №2 (червона і жовта) з аераторами Esmil».