У 2011 році Комунальне підприємство «Міськводоканал» СМР придбало решітки каналізаційні грабельні типу РКЕ на ОСК – 2 од., у будівлю механічної очистки. Під час експлуатації дані решітки гарно себе зарекомендували і працюють до сьогодні без жодних проблем, але ефективність збору габаритного сміття та волокнистих включень не є достатньою. Тому КП «Міськводоканал» розглядає можливість впровадження нового типу решіток, які б ефективніше та більш якісно вирішували проблеми з волокнистими включеннями. У 2020 році ТОВ «Еко-Інвест» запропонувало нову розробку,. яка вже була пристосована до відповідної «якості» стоків, це решітки пруткові- РП.

Тому у вересні 2020 році КП «Міськводоканал» СМР придбав обладнання на каналізаційну насосну станцію №2 типу: РП 1627 – решітки пруткові у кількості 2 од. Решітки виконані з нержавіючої сталі AISI 304 та укомплектовані шафою управління і виносним пультом, що надає можливість обслуговуючому персоналу майже не з’являтися у грабельному відділенні КНС і керувати комплексом в автоматичному режимі.

Затримання відходів проводиться вставним фільтруючим полотном з прозором 10 мм. Між ланцюгами, з кроком 800мм, закріплені поперечні рухомі граблини, розташовані позаду фільтруючого полотна, що значно покращило ефективність вилучення відходів. Форма решітки та конструктивні особливості сполучення з прутами сорозатримуючого полотна виключають продавлювання відходів та забезпечують їх ефективне знімання по всій площі сорозатримуючого полотна. При роботі решітки забруднення знімаються з фільтруючого полотна решітки, яка рухається знизу-вгору та переміщує забруднення до скидаючої частини.

За підсумками першого року експлуатації решітки можемо зробити певні висновки щодо експлуатаційних характеристик решіток РП1627, а саме:

  1. Каналізаційна решітка відповідає всім сучасним вимогам та є адаптованою для умов експлуатації в Україні;
  2. За час експлуатації можна відмітити стабільну, надійну, і, що дуже важливо – безаварійну роботу обладнання. Значно покращилася очистка стічних вод;
  3. Решітка проста та надійна в експлуатації, не потребує зайвих матеріальних витрат при обслуговуванні;
  4. Схема автоматичної роботи решітки, що налаштовується за часом та за перепадом рівня стічних вод, значно знижує експлуатаційні витрати та зменшує вплив людського фактору;
  5. Решітка зручна в обслуговування: основні вузли доступні в робочому стані, а для підйому решітки не треба її демонтувати.

Технології та обладнання для очищення стічної води

Група Esmil є провідним світовим виробником обладнання для очищення стічних вод і постачальником просунутих технологічних рішень з очищення та відновлення води для різних галузей промисловості.

Центральна Азія та Кавказ

Інженерні рішення та мембранні технології