Зниження витрат флокулянту і пов'язаних коштів при заміні стрічкового фільтр-пресу на мультидисковий шнековий прес

ТИП ПРОМИСЛОВОСТІ Виробництво безалкогольних напоїв
ВИРОБНИЧІ ПОТУЖНОСТІ ФАБРИКИ 1,3 млн л/рік
ДАТА ЗАПУСКУ ОЧИСНИХ СПОРУД Жовтень 2018

Проблема:

Стічні води фабрики з виробництва безалкогольних напоїв утилізувалися за допомогою їх накопичення і відсилання до зовнішньої фірми. Але з погляду на високий кошт утилізації, було прийнято рішення про будівництво власних локальних очисних споруд, що дозволило би безпечно скидати очищені промислові і комунальні стоки до середовища. Проблема залишалася лише в утилізації великої кількості осаду, що утворюється під час роботи очисних споруд. Компанію Esmil було запрошено прийняти участь у розробці технології і поставці обладнання для зневоднення осаду.

Рішення:

Спеціалісти Esmil виконали розрахунки та підбір найбільш оптимального зневоднювального обладнання з урахуванням необхідної потужності та специфічного складу осаду. Для забезпечення автоматичної роботи цілого комплексу, також була дібрана автоматична станція приготування розчину флокулянта. Невдовзі, шнековий мультидисковий дегідратор MDQ-102C і станція приготування розчину SMART MIX 2100 були змонтовані на об’єкті та успішно запущені.

Шнековий мультидисковий дегідратор був вибраний серед інших видів обладнання з погляду на його беззаперечні переваги. Займаючи набагато менше місця ніж центрифуги або стрічкові фільтр-преси, він забезпечує тиху і безаварійну роботу без необхідності постійного обслуговування. Окрім того, навіть у порівнянні з таким сучасним зневоднювальним обладнанням як шнекові преси, мультидисковий шнековий дегідратор дозволяє досягти меншої витрати флокулянта і є простішим в обслуговуванні.

Після запуску обладнання, робота комплексу зневоднення була узгоджена та налаштована разом з іншим технологічним обладнанням очисних споруд. В момент, коли ємність для збирання флотопіни наповнюється, автоматично запускається і процес зневоднення. Комплекс продемонстрував високі показники ефективності з погляду на високу продуктивність обладнання та низьку вологість зневодненого осаду. Також вдалось значно зменшити кошти утилізації осаду завдяки істотному зменшенню його об’єму.

Результати та ефективність

Тип осадуфлотопіна
Продуктивність обладнання25 кгСР/год
Вміст СР у вихідному осаді5,9 %
Вміст СР у зневодненому кеку30 %
Ступінь затримання СР> 97 %
Середня доза флокулянта2,5 кг/тСР

Технології та обладнання для очищення стічної води

Група Esmil є провідним світовим виробником обладнання для очищення стічних вод і постачальником просунутих технологічних рішень з очищення та відновлення води для різних галузей промисловості.

Центральна Азія та Кавказ

Інженерні рішення та мембранні технології