ПРОЕКТ Модернізація каналізаційної насосної станції в
ІНВЕСТОР Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. о. в
ОБ’ЄКТ Каналізаційна насосна станція на вулиці Баторій
ПОЧАТОК грудень 2018 – червень 2019

Плани та цілі модернізації

Відповідно до плану модернізації будівлі насосної станції, розташованої на вулиці Баторій в , поставка обладнання була розділена на два етапи:

1. Грудень 2018 року – поставка і установка механічної катенарної решітки типу RKC 0827 з прозорами 6 мм.
2. Червень 2019 року – поставка і монтаж промивного преса для решітки SCP 2020 з Q = 2 м3/год разом з необхідною несучою конструкцією.

Метою модернізації головної насосної станції було підвищення ефективності видалення твердих часток зі стічних вод, а також зменшення кількості відходів, що утворюються, і вмісту вологи в них.

Стан до модернізації

Міські стічні води направляються в приймальний резервуар головної насосної станції, а потім надходять на решітку, яка встановлена в каналі з розмірами Bk = 950 мм, Hk = 2000 мм. Перед реконструкцією виникли проблеми, пов’язані з наявністю в стоках вологих серветок. Це викликало труднощі в нормальній роботі очисних споруд і регулярне блокування решіток. Відходи, зібрані на решітці, транспортувалися на гвинтовий конвеєр, через який вони транспортувалися в збірний контейнер. Потім оператору зміни необхідно було вивезти контейнер за межі будівлі і завантажити його завартість в машину для вивозу. Основними проблемами, пов’язаними з експлуатацією старих пристроїв, були:

  • великі витрати, пов’язані з обробкою і очищенням решітки від вологих серветок і видаленням відходів з високим вмістом води;
  • проблеми, пов’язані з частою зупинкою решітки;
  • вихід з ладу насосу і експлуатаційні проблеми на подальших етапах очистки, викликані недостатньою ефективністю видалення твердих домішок.

Результати

Проаналізувавши ситуацію на насосній станції, фахівці Esmil Prodeko-Ełk Sp.zo.o. вирішили встановити прототип решітки, щоб перевірити збільшення ефективності в порівнянні з роботою старих пристроїв. На насосній станції встановлена опорна решітка RKC 0827, найперша, яка буде вироблятися на нашому заводі. Після трьох місяців експлуатації керівництво водоканалу прийняло рішення викупити встановлений пристрій і замовити промивний прес SCP 2020.

Завдяки установці нового обладнання були отримані наступні результати:

  • завдяки використанню інноваційного ланцюгового механізму, який дозволяє ефективно збирати і отримувати різні види відходів і вологих тканин зі стічних вод, кількість збоїв, пов’язаних з ззаклінуванням решітки, було зменшено;
  • кількість вилучених відходів подвоїлася завдяки використанню решітки з прозорами s = 6 мм всередині полотна;
  • вага знятих відходів була зменшена більш ніж в три рази завдяки пресуванню та промиванню їх на промивному пресі SCP;
  • час, необхідний для експлуатації обладнання, зменшився більш ніж на 95% завдяки використанню повністю автоматичної лінії механічної обробки.

Крім того, слід зазначити наступні позитивні сторони, пов’язані із заміною обладнання:

  • значне зниження кількості відмов і ремонтів на подальших етапах очистки стічних вод і осадів;
  • повне усунення необхідності працювати в ручному режимі при видаленні відходів з грат.

Висновки

Модернізація системи механічного очищення стічних вод на насосній станції дозволила організувати ефективну систему видалення великих і середніх твердих відходів шляхом використання спеціальної конструкції катенарної решітки. Відходи, видалені зі стічних вод, промивають, щоб зменшити в них вміст органіки, і пресують на промивному пресі, щоб зменшити їх обсяг і вагу. Встановлена лінія механічної очистки працює повністю автоматично і не вимагає постійної присутності персоналу. Робота комплексу механічної очистки стічних вод повністю відповідає вимогам і забезпечує стабільну і безперебійну роботу обладнання на наступних етапах очистки.

Технології та обладнання для очищення стічної води

Група Esmil є провідним світовим виробником обладнання для очищення стічних вод і постачальником просунутих технологічних рішень з очищення та відновлення води для різних галузей промисловості.

Центральна Азія та Кавказ

Інженерні рішення та мембранні технології