ПРОЕКТ – Модернізація первинних і вторинних відстійників
ЗАМОВНИК – Wodociągi Słupsk Sp. z o.o.
ОБ’ЄКТ – Очисні споруди водоканалу м. Слупск, Польща
ДАТА ЗАПУСКУ ОЧИСНИХ СПОРУД – Березень, 2017

Вступ

Станція очистки стічних вод розташована в північній частині міста Слупськ, на правому березі річки Слупя. Це механіко-біологічні очисні споруди, пристосовані до глибокого видалення біогенних поєднань в трифазному модифікованому процесі Барденфо з додаванням камери предденітріфікаціі. Потужність очисних споруд відповідає 200 000 еквівалентних жителів, а середньодобова витрата складає близько 19 647 м3/добу.

У листопаді Esmil PRODEKO-EŁK Sp. Z O.O. був обраний в якості генерального підрядника і підписав угоду з Слупськводоканалом для виконання завдання: «Поставка зневоднюючої центрифуги і скребків на муніципальну очисну станцію в Слупську по вул. Спортівова 73 – завдання № 2 – Доставка скребків з виконанням необхідних будівельно- монтажних і монтажних робіт».

В рамках контракту були модернізовані такі об’єкти:

  • Первинні відстійники діаметром D = 34м – 2 шт.
  • Вторинні відстійники діаметром D = 40м – 2 шт.

Модернізація включала в себе демонтаж старих скребків, доставку, збірку і запуск нових, а також пусконалагоджувальні та гарантійні випробування.

Початкова стадія

Первинні відстійники були побудовані на першому етапі будівництва станції очистки стічних вод в 1986 році і оснащені радіальними скребками відповідно до рішень, які використовувались в 1970-х роках. В результаті модернізації станції очистки стічних вод в 2006-2009 рр. один з первинних відстійників був адап- тований до функції утримання і переливу. Технічний стан скребків на початковому етапі проекту був дуже поганим, і вони були готові до заміни. У разі вторинних відстійників ситуація була аналогічною, з тією різницею, що об’єкти були побудовані в 1978 році і модернізовані в 2001 році.

Цілі проекту

Основною метою підписаного проекту модернізації було підвищення ефективності видалення осаду, як з первинних, так і вторинних відстійників.

Щоб вирішити проблеми і забезпечити стабільне і правильне ведення технологічного процесу, як в зоні переливу освітленої води, так і в зоні осадження, необхідно було замінити скребки в двох первинних відстійниках з моделями, що забезпечують більшу ефективність і надійність. В кінцевому підсумку це означало поліпшення балансу сирого осаду і надлишкового мулу і, таким чином, збільшення виробництва біогазу та зниження експлуатаційних витрат на очисні споруди.

Також скребки повинні були бути замінені на двох існуючих вторинних відстійниках. Частина модернізації полягала в тому, щоб поставити обладнання з так званим бічним скребком, подібних до тих, які були встановлені на двох прояснювачах, які були побудовані в 2008-2009 роках.

Реалізація проекту

Проект модернізації первинних і вторинних відстійни- ків був виконаний з 15 жовтня 2018 року по 28 березня 2019 року і складався з:

  • розбирання старих (існуючих) скребків і розміщення їх в контейнерах, наданих ІНВЕСТОРОМ,
  • підготовка і поставка нових скребків, повністю ви- готовлених зі сталі AISI 304 (1.4301), розрахованих на існуючі об’єкти,
  • установка нових скребків в почергову систему, тобто спочатку первинний, потім вторинний, потім знову пер- винний і, нарешті, вторинний відстійник 11.2,
  • технологічний запуск кожного з відстійників і вве- дення їх в експлуатацію.

Підсумки і висновки

В результаті модернізації первинних відстійників шляхом установки нових скребків були вирішені проблеми, пов’я- зані із забезпеченням стабільного і правильного прове- дення технологічного процесу, як в зоні переливу, так і в зоні осадження.

Нові скребки характеризуються більшою ефективністю і експлуатаційною надійністю, що значно сприяло по- ліпшенню балансу сирого осаду і надлишкового мулу, і, отже, збільшенню виробництва біогазу та зниженню екс- плуатаційних витрат на очисні споруди. Проте, в резуль- таті заміни скребків в існуючих вторинних відстійниках пристроями, оснащеними так званим бічним скребком, відбувалося зменшення кількості надлишкового актив- ного мулу на поверхні відстійника в порівнянні зі звичай- ними робочими параметрами. Це, в свою чергу, призвело до зменшення загальної кількості завислих твердих час- тинок, що скидаються із стічними водами, і, відповідно, до зменшення вмісту вуглецю, азоту і фосфору в очищених стічних водах, які скидаються в річку Слупя.

Завдяки заміні скребків на конструкції, обладнані улов- люючими скребками, тривалість відстоювання активного мулу у вторинних відстійниках була скорочена, що запо- бігло утворенню анаеробних умов і вторинній біологічній дефосфотації і, як наслідок, процесу вторинного викидан- ня ортофосфатів в стічні води від активного мулу, накопи- ченого на дні.

Esmil Group

Esmil Group - це провідний глобальний виробник, який розробляє передове обладнання для очищення стічних вод і зневоднення осаду. Крім того, ми спеціалізуємося на постачанні передових мембранних систем для різних галузей промисловості.

EU Flag Esmil Group

Обладнання для очищення стічних вод та зневоднення осаду.

EU Flag Esmil America

Обладнання для зневоднення осаду в США.

EU Flag Esmil Process Systems

Мембранні системи.