Грабельна решітка РКЕ Екотон

ПРОЕКТ Модернізація системи механічного очищення стічних вод
ЗАМОВНИК Wodociągi i Kanalizacje Miejskie Spółka z o. o. w Augustowie
ОБ’ЄКТ Oczyszczalnia Ścieków w Augustowie
ЛОКАЛІЗАЦІЯ м. Августів, Польща
ВВЕДЕННЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ січень 2017 року

Очисні споруди каналізації (ОСК) розташовані в південній частині м. Августів. Проектна продуктивність ОСК становить 10 000 м³/добу.

У 2016 році компанію Esmil було обрано як генпідрядника для виконання інвестиційного проекту модернізації головної каналізаційної насосної станції, розташованої на ОСК м. Августів.

В рамках проекту було виготовлено, змонтовано і введено в експлуатацію лінію механічного очищення стічних вод, що включає в себе:

1. Грабельну решітку типу RKE;
2. Гвинтовий віджимний прес типу SCP;
3. Щитові затвори типу ZSg;
4. Систему управления комплексом.

Метою проведеної модернізації насосної станції було підвищення ефективності видалення механічних домішок, а також максимальне зменшення кількості відходів і повна автоматизація процесу.

Вихідний стан

Відповідно до вихідного проекту, стічні води двома колекторами надходили в насосну станцію, де проходили попереднє механічне очищення на решітках грубого очищення з прозором 25 мм.

Очищення фільтруючого полотна решітки у міру забруднення здійснюється вручну обслуговуючим персоналом. Відходи з решітки, вивантажувалися у контейнер для їхнього подальшого підйому за допомогою вантажопідйомного обладнання на нульову позначку (поверхня землі) для вивантаження в накопичувальний контейнер.

До основних проблем, пов’язаних з експлуатацією восстановленного обладнання, належать такі:

  • необхідність постійного контролю забрудненості фільтруючого полотна решітки для запобігання підтоплення насосної станції та виникнення аварійних ситуацій;
  • значні трудозатрати для очищення фільтруючого полотна решітки та подальшого транспортування відходів для їхнього вивантаження в накопичувальний бункер;
  • вихід з ладу насосного обладнання та виникнення аварій на подальших етапах очищення, які обумовлені недостатньою ефективністю видалення механічних забруднень.

Реалізація проєкту

Однією з головних особливостей під час реалізації проекту була необхідність розташування технологічного обладнання в існуючій будівлі насосної станції, що спричинило низку складнощів, а саме:

Проект будівлі насосної станції не розрахований для монтажу обладнання довжиною понад 2,5 м, тому для можливості виконання монтажних робіт обладнання в будівлі необхідно було виготовити грабельну решітку довжиною понад 6 м із сегментів довжиною не більше 2 м кожен. Кожен сегмент монтувався на зібрану всередині насосної станції опорну конструкцію для подальшої збірки решітки всередині будівлі.

Результати

У результаті виконаної модернізації було досягнуто таких результатів:

1. кількість видалених на решітках відходів збільшилася удвічі за рахунок застосування грабельної решітки RKE з шириною прозора фильтруючого полотна 5 мм;
2. при цьому маса і об’єм відходів, які видаляються, за рахунок їхнього ущільнення і промивання на гвинтовому віджимному пресі SCP знизилася більше ніж у 3 рази;
3. час, потрібний для обслуговування обладнання за рахунок застосування повністю автоматизованої лінії механічного очищення стічних вод, зменшився понад 95 %.

Крім цього, необхідно відзначити такі плюси у переході на нове обладнання:

  • істотне зниження аварій і планових ремонтів на подальших етапах очищення стічних вод та обробки осаду;
  • повне виключення необхідності ручної праці з видалення відходів з решіток, що значно покращило не лише санітарний стан у насосній станції, а й умови праці обслуговуючого персонала.

У графіках, наведених нижче, представлено дані про кількість і масу видобутих відходів з решіток у період з 2015 по 2017 рік. Модернізація насосної станції була проведена у четвертому кварталі 2016 року, у січні 2017 року лінію механічного очищення стічних вод було введено в експлуатацію; дані за цей рік добре показують динаміку поліпшення показників роботи механічного очищення
Надійні конструкції решітки і гвинтового преса забезпечують можливість цілодобової та безаварійної роботи обладнання в автоматичному режимі. Щодня для обслуговування та огляду решітки потрібно не більше 15 хв на добу.

Кількість і маса відходів, видобутих з решітки у період 2015–2017 рр.

Час на обслуговування обладнання у хвилинах на добу

Висновки

Модернізація системи механічного очищення стічних вод на каналізаційній насосній станції дозволила організувати ефективну систему очищення стічних вод від великих і середніх твердих включень. Відходи, які видаляються зі стічних вод, промиваються для зниження вмісту органіки у них і ущільнюються на гвинтовому пресі для зниження їхнього об’єму и маси. Встановлена лінія механічного очищення працює у повністю автоматичному режимі та не потребує постійної присутності обслуговуючого персонала. Робота комплексу механічного очищення стічних вод дозволила повністю вирішити поставлені завдання і забезпечила стабільну та безперебійну роботу подальших етапів очищення.

Esmil Group

Esmil Group - це провідний глобальний виробник, який розробляє передове обладнання для очищення стічних вод і зневоднення осаду. Крім того, ми спеціалізуємося на постачанні передових мембранних систем для різних галузей промисловості.

EU Flag Esmil Group

Обладнання для очищення стічних вод та зневоднення осаду.

EU Flag Esmil USA

Обладнання для зневоднення осаду в США.

EU Flag Esmil Process Systems

Мембранні системи.