ekoton tube air diffusers

Трубчасті аератори ESMIL – це ефективне та надійне обладнання для біологічного очищення  побутових та промислових стічних вод. Вибір на користь аераторів ESMIL робить дедалі більше вітчизняних водоканалів, і сумський водоканал не став винятком.

Коректна робота аераційної системи дуже важлива для очисних споруд. Процес аерації полягає у насиченні стічних вод киснем, що створює умови для життєдіяльності мікроорганізмів і бактерій, необхідних для безперебійного процесу біологічного очищення. У разі неправильної роботи аераторів і недостатнього насичення стоків киснем очисні споруди можуть зіткнутися з проблемою уповільнення процесу біологічного очищення та осадження мулу на дно аеротенку, що призводить до його загнивання. Друга проблема неефективної роботи аераційної системи в аеротенках – неминучі високі витрати на електроенергію, оскільки аерація – це дуже енерговитратний процес, який споживає 50-90% від загальної потужності КОС. Вище наведені проблеми можна з легкістю уникнути встановивши енергоефективне обладнання Промислової групи ESMIL .

Трубчасті аератори ESMIL чудово відповідають покладеним на них вимогам. Завдяки дрібним розмірам бульбашок повітря (2 – 3 мм) забезпечується висока ефективність перенесення кисню та ефективне перемішування активного мулу зі стічними водами. Застосування дрібнобульбашкової аерації дозволяє забезпечити оптимальні режими біологічного очищення стічних вод, а завдяки своїй унікальній конструкції аератори ESMIL вирізняються високою надійністю, низькими втратами тиску і, як наслідок, низькими експлуатаційними витратами при широкому діапазоні продуктивності.

Необхідність заміни аераторів на КОС м. Суми була зумовлена потребою модернізації обладнання – попередня система аерації відпрацювала на очисних каналізаційних спорудах більше 10 років і вже вичерпала свій ресурс.

Протягом 2020 року на очисних спорудах м. Суми було змонтовано нові трубчасті аератори ESMIL у трьох аеротенках. Два аеротенки були введені в експлуатацію наприкінці вересня, а третій аеротенк був змонтований на початку листопада і в даний момент знаходиться на  етапі пусконалагоджувальних робіт. Таким чином ефективну роботу 75% аераційної системи підприємства забезпечує обладнання ESMIL.

Аераційна система ЕКОТОН на очисних спорудах м. Суми

За результатами експлуатації двох аеротенків із новими аераторами, представники сумського водоканалу відзначають суттєву економію електроенергії та підвищення якості очищення стоків.

Відзначимо, що трубчасті полімерні аератори ESMIL успішно працюють не тільки в Україні та країнах СНД, але й на водоканалах Угорщини, Польщі, Ізраїлю, Китаю та США.

Технології та обладнання для очищення стічної води

Група Esmil є провідним світовим виробником обладнання для очищення стічних вод і постачальником просунутих технологічних рішень з очищення та відновлення води для різних галузей промисловості.

Центральна Азія та Кавказ

Інженерні рішення та мембранні технології