Практика зневоднення комунальних осадів на мультидискових шнекових дегідраторах. Приклад КП «Чорноморськводоканал»

Каналізаційні очисні споруди, що підпорядковані Чорноморськводоканалу, є найважливішим екологічним об’єктом міста Чорноморська. Його робота безпосередньо впливає на якість здоров’я у місті, привабливість регіону, як туристичного центру, що в свою чергу впливає на наповнення бюджету міста від туризму.

Очисні споруди були введені в експлуатацію з 1977 році і за 40 років безперервної праці як обладнання, так і сама технологія морально та фізично застаріли.

З метою оновлення та модернізації споруд, місто подало заявку на включення до «Програми розвитку муніципальної інфраструктури України», що виконувалась за рахунок коштів позики Європейського Інвестиційного Банку. Після наполегливої роботи протягом 2 років, місто було вимушено відмовитися від участі у цій програмі через несприятливі умови позики. Але співпраця з банком та європейськими фахівцями не була марною. Представники комунального підприємства на основі європейського досвіду розробили власну програму – значно дешевшу порівняно з концепцією, запропонованою західними фахівцями. Залучившись підтримкою виконавчого комітету міста, водоканал розпочав реконструювання основних споруд та заміну аварійного обладнання. В рамках реконструкції було введено в експлуатацію цех механічного зневоднення на очисних спорудах – найважливіший технологічний етап, без якого споруди були збудовані та працювали понад 40 років.

Раніше підприємство практикувало депонування необробленого осаду на мулових картах. Цей застарілий метод мав негативний вплив на довкілля у регіоні, і «Чорноморськводоканал», одним із перших великих водоканалів України, почав застосовувати сучасні прогресивні та ефективні методи оброблення осаду. Сьогодні суміш сирого осаду та надлишкового мулу проходить оброблення у новому цеху зневоднення на базі мультидискових шнекових дегідраторів MDQ. Цей тип обладнання виробляється на заводі української компанії ESMIL за ліцензію японської фірми Цурумі з 2011 року. За цей час Промислова група ESMIL успішно реалізувала понад 100 проєктів на базі таких зневоднювачів у США, Євросоюзі, Ізраїлі та країнах СНД та Україні.

Інноваційна японська технологія зарекомендувала себе в усьому світі як надійне та високоефективне рішення для зневодення осаду. Використання дегідраторів зменшує кількість осаду приблизно у 20 разів, що значно скорочує витрати на його транспортування та утилізацію.

Практика зневоднення комунальних осадів на мультидискових шнекових дегідраторах. Приклад КП «Чорноморськводоканал»

Окрім цього, мультидискові шнекові дегідратори відрізняються оптимальним співвідношення ціни та якості, високим рівнем автоматизації, низькими експлуатаційними витратами на електроенергією, реагенти і промивну воду, та високою продуктивністю. Усі ці фактори вплинули на вибір саме обладнання ESMIL.

Завдяки зміцненому шнекові і його низькій швидкості обертання, дегідратор може зневоднювати навіть абразивні матеріали без необхідності заміни дисків і шнеку мінімум протягом 5 років. Іншою можливою сферою застосування таких дегідраторів є зневоднення жировмісних осадів, оскільки завдяки спеціальному самоочисному механізму, такий осад не забиває фільтруючий барабан.

Використання нового обладнання дозволило не тільки досягти найвищої технологічної ефективності процесу, але і значно оптимізувати якість обслуговування комплексу – усі системи мають високий рівень автоматизації, що у перспективі дозволяє експлуатувати комплекс у повністю автоматичному режимі і не вимагає постійної присутності персоналу.

Практика зневоднення комунальних осадів на мультидискових шнекових дегідраторах. Приклад КП «Чорноморськводоканал»

Продуктивність даного комплексу зневоднення складає 20 м3/год або 216 кгСР/год. Зневоднений осад досягає залишкової вологості 72-80% при винятково економічній середній дозі флокулянта 3 кг/т сухої речовини в осаді. Споживання енергії становить 5 кВт/год для цілого комплексу обладнання або 0,25 кВт/м3 осаду, а витрата промивної води складає лише 99 л/год.

Тепер підприємство планує компостувати зневоднений осад та використовувати його далі у якості добрива для технічних культур.

Esmil Group

Esmil Group - це провідний глобальний виробник, який розробляє передове обладнання для очищення стічних вод і зневоднення осаду. Крім того, ми спеціалізуємося на постачанні передових мембранних систем для різних галузей промисловості.

EU Flag Esmil Group

Обладнання для очищення стічних вод та зневоднення осаду.

EU Flag Esmil USA

Обладнання для зневоднення осаду в США.

EU Flag Esmil Process Systems

Мембранні системи.