У березні 2020 року на локальних очисних спорудах м’ясопереробного підприємства SKIBA у м. Хойніце (Польща) було встановлено та введено в експлуатацію мультидисковий шнековий зневоднювач MDQ 352C. Потреба в модернізації процесу очищення стічних вод була викликана необхідністю заміни застарілої технології зневоднення осаду,  оскільки старе обладнання не могло забезпечити необхідний ступінь зневоднення та значно збільшувало експлуатаційні витрати, чого можна було б уникнути за допомогою втілення сучасних рішень та технологій.

Промислова група ЕКОТОН з 2011 року спільно з японською компанією Tsurumi Pump виготовляє мультидискові шнекові дегідратори серії MDQ. Ці пристрої вирізняються високою ефективністю зневоднення навіть осаду, який містить абразивні частинки та/або високий рівень жирів при низьких капітальних та експлуатаційних витратах.

Наприкінці листопада 2019 року на очисних спорудах було проведено попередні дослідження, в ході яких було виконано аналіз стічних вод, підібрано реагенти та здійснено процес зневоднення осаду за допомогою мобільної установки на базі мультидискового шнекового зневоднювача MDQ-201. Під час попередніх випробувань вдалося досягти високу ефективність зневоднення осаду, отримавши 25-29% сухої речовини (СР) у кеку при низькому дозуванні флокулянта (в середньому 4,5 кг/т СР), що повністю відповідало вимогам замовника.

Важливою частиною замовлення було бажання замовника, щоб після запланованої розбудови очисних споруд була можливість збільшити потужність зневоднювальної установки. Тому фахівці компанії Екотон запропонували мультидисковий шнековий дегідратор MDQ 352CL з простором для монтажу додаткового зневоднювального барабана. Таке рішення дозволяє у найкоротші терміни та при мінімальних витратах збільшити продуктивність установки до 210 кг СР/год. Вже в грудні 2020 року фахівцями компанії Екотон було встановлено та введено в експлуатацію додатковий зневоднювальний елемент. Це дозволило модернізувати зневоднювач до версії MDQ-353CL з максимальною продуктивністю 630 кг СР/год.

Основним пристроєм для зневоднення флотаційного осаду, який утворюється у процесі очищення стічних вод, являється мультидисковий шнековий дегідратор MDQ. Дегідратор характеризується зневодненням осаду в діапазоні 26-27% сухої речовини (СР) у кеку та дозуванням флокулянта 4,8 кг/т СР.

На сьогодні промислова група Екотон встановила та ввела в експлуатацію понад 100 мультидискових шнекових дегідраторів MDQ по всьому світу. Це одне із найбільш ефективного та найменш вимогливого обладнання для зневоднення осаду на ринку.

Технології та обладнання для очищення стічної води

Група Esmil є провідним світовим виробником обладнання для очищення стічних вод і постачальником просунутих технологічних рішень з очищення та відновлення води для різних галузей промисловості.

Центральна Азія та Кавказ

Інженерні рішення та мембранні технології