Практика експлуатації катенарної решітки Екотон на очисних спорудах м. Будапешт, Угорщина

Не секрет, що для будь-якого постачальника складного спеціалізованого обладнання найбільш престижним замовником являється та фірма, яка є провідною у своїй галузі в певній країні. В Угорщині таким замовником обладнання для очищення стічних вод, безумовно, є Водоканал м. Будапешт FCSM Zrt., який забезпечує очищення стічних вод у столиці. Для нашої компанії дуже важливі ті проєкти, які були реалізовані в Будапешті та  отримали позитивну професійну оцінку  фахівців.

Один з таких проєктів – це  виготовлення та встановлення унікальної катенарної решітки ESMIL для грубого очищення стічних вод на насосній станції Андьальфьольд в існуючому каналі замість решітки, яка експлуатувалася багато років. У канал глибиною 6 метрів і шириною 3 м з існуючим конвеєром для транспортування відходів з решітки необхідно було якнайшвидше встановити та запустити нове обладнання. Таке завдання вимагало від наших конструкторів під час розроблення цієї решітки максимальної уваги в проведенні процедури монтажу та запуску готового виробу, який мав бути доставлений із заводу ESMIL у Польщі.

Практика експлуатації катенарної решітки Екотон на очисних спорудах м. Будапешт, Угорщина

Реалізацію цього проєкту ми по праву можемо віднести до спеціальної операції. Негабаритні розміри виготовленої решітки (ширина 3,2 м, довжина 9 м, вага 2890 кг) вимагали використання машини супроводу, а її встановлення у канал потребувало високоточної роботи угорської бригади кранівників і монтажників. Під керівництвом фахівця компанії ESMIL з пусконалагоджувальних робіт цю операцію було виконано з хірургічною точністю. Приблизно через 3 години після закриття каналу, шлюзовий затвор було знову відкрито і катенарна решітка KR 2853 почала працювати. Витрата стічних вод, що подаються на цю решітку варіюється від середніх значень 5-6 тис. м3/годину до 12 тисяч м3/годину.

Решітку було встановлено в середині червня 2020 року і за півроку експлуатації вона показала високу ефективність та надійність  в роботі. У статті, що вийшла у професійному збірнику в жовтні 2020 року, водоканал  відзначив наступне:

«Встановлена влітку решітка промислової групи ESMIL пройшла успішну початкову перевірку. Граблини розташовані приблизно на відстані 1 метр одна від одної не дозволяють забиватися фільтрувальному полотну решітки. Час перебування зібраних відходів на фільтрувальному полотні решітки набагато менший в порівнянні з попередньою. В результаті зменшився час, протягом якого сміття, що міститься на фільтрувальному полотні, може бути протиснуте напором води. Ще однією перевагою є те, що збір відходів з решітки виконується не за допомогою троса, а ланцюгом виконаним з того ж матеріалу, що й решітка. Це виключає ймовірність розриву привідного троса та подальшої перерви в  роботі решітки через необхідність заміни троса».Практика експлуатації катенарної решітки Екотон на очисних спорудах м. Будапешт, Угорщина

У статті також зазначається, що висока ефективність очищення стічних вод від всіляких волокнистих та ганчір’яних матеріалів забезпечує стабільну роботу насосного обладнання, що є найважливішим економічним фактором. Фахівці компанії ESMIL спільно зі співробітниками будапештського водоканалу продовжують постійний моніторинг роботи встановленої катенарної решітки з метою контролю ефективності застосованих рішень та їх вдосконалення.

Esmil Group

Esmil Group - це провідний глобальний виробник, який розробляє передове обладнання для очищення стічних вод і зневоднення осаду. Крім того, ми спеціалізуємося на постачанні передових мембранних систем для різних галузей промисловості.

EU Flag Esmil Group

Обладнання для очищення стічних вод та зневоднення осаду.

EU Flag Esmil USA

Обладнання для зневоднення осаду в США.

EU Flag Esmil Process Systems

Мембранні системи.