Практика експлуатації катенарної решітки Екотон на очисних спорудах м. Будапешт, Угорщина

Не секрет, що для будь-якого постачальника складного спеціалізованого обладнання найбільш престижним замовником являється та фірма, яка є провідною у своїй галузі в певній країні. В Угорщині таким замовником обладнання для очищення стічних вод, безумовно, є Водоканал м. Будапешт FCSM Zrt., який забезпечує очищення стічних вод у столиці. Для нашої компанії дуже важливі ті проєкти, які були реалізовані в Будапешті та  отримали позитивну професійну оцінку  фахівців.

Один з таких проєктів – це  виготовлення та встановлення унікальної катенарної решітки ESMIL для грубого очищення стічних вод на насосній станції Андьальфьольд в існуючому каналі замість решітки, яка експлуатувалася багато років. У канал глибиною 6 метрів і шириною 3 м з існуючим конвеєром для транспортування відходів з решітки необхідно було якнайшвидше встановити та запустити нове обладнання. Таке завдання вимагало від наших конструкторів під час розроблення цієї решітки максимальної уваги в проведенні процедури монтажу та запуску готового виробу, який мав бути доставлений із заводу ESMIL у Польщі.

Практика експлуатації катенарної решітки Екотон на очисних спорудах м. Будапешт, Угорщина

Реалізацію цього проєкту ми по праву можемо віднести до спеціальної операції. Негабаритні розміри виготовленої решітки (ширина 3,2 м, довжина 9 м, вага 2890 кг) вимагали використання машини супроводу, а її встановлення у канал потребувало високоточної роботи угорської бригади кранівників і монтажників. Під керівництвом фахівця компанії ESMIL з пусконалагоджувальних робіт цю операцію було виконано з хірургічною точністю. Приблизно через 3 години після закриття каналу, шлюзовий затвор було знову відкрито і катенарна решітка KR 2853 почала працювати. Витрата стічних вод, що подаються на цю решітку варіюється від середніх значень 5-6 тис. м3/годину до 12 тисяч м3/годину.

Решітку було встановлено в середині червня 2020 року і за півроку експлуатації вона показала високу ефективність та надійність  в роботі. У статті, що вийшла у професійному збірнику в жовтні 2020 року, водоканал  відзначив наступне:

«Встановлена влітку решітка промислової групи ESMIL пройшла успішну початкову перевірку. Граблини розташовані приблизно на відстані 1 метр одна від одної не дозволяють забиватися фільтрувальному полотну решітки. Час перебування зібраних відходів на фільтрувальному полотні решітки набагато менший в порівнянні з попередньою. В результаті зменшився час, протягом якого сміття, що міститься на фільтрувальному полотні, може бути протиснуте напором води. Ще однією перевагою є те, що збір відходів з решітки виконується не за допомогою троса, а ланцюгом виконаним з того ж матеріалу, що й решітка. Це виключає ймовірність розриву привідного троса та подальшої перерви в  роботі решітки через необхідність заміни троса».Практика експлуатації катенарної решітки Екотон на очисних спорудах м. Будапешт, Угорщина

У статті також зазначається, що висока ефективність очищення стічних вод від всіляких волокнистих та ганчір’яних матеріалів забезпечує стабільну роботу насосного обладнання, що є найважливішим економічним фактором. Фахівці компанії ESMIL спільно зі співробітниками будапештського водоканалу продовжують постійний моніторинг роботи встановленої катенарної решітки з метою контролю ефективності застосованих рішень та їх вдосконалення.

Технології та обладнання для очищення стічної води

Група Esmil є провідним світовим виробником обладнання для очищення стічних вод і постачальником просунутих технологічних рішень з очищення та відновлення води для різних галузей промисловості.

Центральна Азія та Кавказ

Інженерні рішення та мембранні технології