Обладнання Екотон для очисних споруд м. Червоноград, Україна

Наприкінці 2020 року було завершено монтаж та пусконалагоджувальні роботи обладнання ESMIL на очисних спорудах м. Червоноград Львівської області. Промислова група ESMIL виступила постачальником технологічного обладнання: двох радіальних мулоскребів ІРПО-20, двох мулососів ІРВО-20 та комплекту трубчастих аераторів для біологічного очищення стічних вод.

Очисні споруди м. Червоноград були збудовані в 70-х роках і, як більшість очисних споруд українських міст, гостро потребували реконструкції. Номінальна продуктивність водоканалу становила 35 000 м3/добу, з яких близько 10 000 м3 стічних вод надходило на очищення від 80-ти тисячного міста. У 2018 році підприємство спільно з місцевою владою виграло грант у межах Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020», в результаті чого було розпочато програму модернізації очисних споруд. Вартість реконструкції становила близько 600 000 євро, з них 540 000 – це кошти Євросоюзу.

У межах реконструкції було заплановано модернізацію водовідвідного колектора, етапу біологічного очищення стічних вод та заміну обладнання для зневоднення осаду. Промислову групу ESMIL було обрано основним постачальником технологічного обладнання для біологічного очищення стоків.

Для підвищення якості біологічного очищення у двох аеротенках були встановлені трубчасті аератори ESMIL . Цей вид обладнання вирізняється серед інших аераційних систем високою ефективністю при мінімальних експлуатаційних витратах. Бульбашки повітря діаметром 2-3 мм ефективно насичують стічні води киснем, що дуже важливо для правильної життєдіяльності мікроорганізмів та бактерій, які використовуються у біологічному очищенні. Низькі втрати тиску дозволяють суттєво скоротити витрати на електроенергію, які можуть становити від 50 до 90% від загального споживання водоканалом. Важливим є також факт, що трубчасті аератори ESMIL легко монтуються та не вимагають сервісу (промивання) з боку обслугового персоналу.

Також у рамках модернізації етапу біологічного очищення було замінено обладнання в первинних і вторинних радіальних відстійниках. Замість застарілих, як морально, так і фізично, мулоскребів і мулососів було встановлено нові моделі з нержавіючої сталі. Обладнання для відстійників, виробником яких являється  компанія ESMIL, вирізняється високою ефективністю і надійністю, за що було визнане  не лише в Україні, але і в країнах ЄС та Великій Британії. Мулососи та мулоскреби виготовляються з нержавіючої сталі AISI 304, їх привідні візки оснащені колесами зі зносостійким поліуретановим покриттям, а самі механізми обладнані зручним помостом з поручнями для обслуговування. Спеціальна конструкція скребкового механізму дозволяє ефективно очищати дно у первинних відстійниках, а запатентована технологія мулососа «Чисте дно» повноцінно очищає дно вторинних відстійників.

Як мулоскреби, так і мулососи компанії ESMIL з легкістю монтуються та вводяться в експлуатацію. Якісні матеріали та високоточне виробництво забезпечують підвищений запас надійності й високий експлуатаційний ресурс елементів обладнання. Допоміжні вузли полегшують роботу обслугового персоналу, а високий рівень автоматизації дозволяє ефективно налаштувати роботу комплексу.

Реконструкція очисних споруд дозволяє суттєво підвищити рівень очищення стічних вод, які скидаються до транскордонної річки Західний Буг, а також усуне проблему неприємного запаху в населених пунктах розташованих поблизу водоканалу.

Фото зі сторінки ЛОДА

Технології та обладнання для очищення стічної води

Група Esmil є провідним світовим виробником обладнання для очищення стічних вод і постачальником просунутих технологічних рішень з очищення та відновлення води для різних галузей промисловості.

Центральна Азія та Кавказ

Інженерні рішення та мембранні технології