Система аерації Esmil Чернігівводоканал

В 2018-2019 роках на очисних спорудах м. Чернігів, Україна були змонтовані трубчасті аератори Esmil. Система аерації входить до складу споруд біологічного очищення стічних вод. Її завданням є насичення стічних вод киснем та одночасне створення турбулентного середовища в аеротенках. Трубчасті аератори Esmil вирізняються високою ефективністю та надійністю, вони несприйнятливі до механічних пошкоджень та не вимагають обслуговування. Під час роботи в автоматизованих системах керування концентрацією кисню в муловій суміші аераційні системи Esmil забезпечують високу швидкість реакції на зміни, що дозволяє підтримувати оптимальний режим роботи технології біологічного очищення.

З початку березня 2022 р. по місту Чернігів здійснювались численні авіаудари. Було зруйновано водогони та ремонтну техніку, знеструмлено об’єкти водопровідного господарства. В період із кінця лютого і до середини березня електропостачання об’єктів КП «Чернігівводоканал» було нестабільним. Щодня фахівці АТ «Чернігівобленерго» відновлювали електропостачання, доки не було пошкоджено основні підстанції та мережі, що забезпечували електричною енергією все місто.

Від середини березня до середини квітня через відсутність електроживлення зупинились насосні станції водопроводу, підвищувальні насосні станції холодної води, каналізаційні насосні станції та каналізаційні очисні споруди.

У своєму відгуку експлуатуюча організація докладно описує досвід експлуатації аераційної системи Esmil в умовах бойових дій і відзначає такі особливості:

“На каналізаційних очисних спорудах КП «Чернігівводоканал» в 2018 році було замінено існуючу систему аерації в аеротенку №3, а в 2019 – в аеротенках №2 і №4 на аератори серії АПКВ-120, загальною довжиною близько 1700 м.

Це дозволило значно зменшити витрати електроенергії, оскільки роботі однієї повітродувки ТВ-300 повністю задовольняла технологічні потреби (раніше в роботі їх було дві). Загальна економія склала близько одного мільйона гривень за рік.

Крім того зазначені аератори дуже добре зарекомендували себе під час роботи в період активних бойових дій на території нашого регіону, коли постачання електроенергії було нестабільним.

В період з 15 березня до 1 квітня 2022 року, в зв’язку з постійними обстрілами ті значними пошкодженнями енергетичних об’єктів, каналізаційні очисні споруди міста Чернігів були знеструмлені повністю. Вся муловодяна суміш, яка була в аеротенках на момент зупинки, осіла на дно. І в такому вигляді активний мул знаходився на протязі двох тижнів.

Після відновлення подачі електроенергії, аеротенки були поступово запущені в роботу (при цьому вони не спорожнювались). Через півгодини роботи муловодяна суміш була перемішана до однорідного стану, подача повітря здійснювалася рівномірно, інтенсивність аерації відновилась на всіх коридорах аеротенків.

Це свідчить про те, що диспергаційний шар аераторів не забився мулом, та не потребував додаткових промивок та продувок для його відновлення.

Ефективність системи аерації на знизилась.

За час експлуатації збоїв в роботі аераторів серії АПКВ не було, крім того відмічено досить швидкий період самовідновлення після експлуатації в умовах тривалої відсутності електроенергії”.

Відгук про роботу аераторів Esmil на очисних спорудах Чернігівводоканала

Технології та обладнання для очищення стічної води

Група Esmil є провідним світовим виробником обладнання для очищення стічних вод і постачальником просунутих технологічних рішень з очищення та відновлення води для різних галузей промисловості.

Центральна Азія та Кавказ

Інженерні рішення та мембранні технології