катенарна решітка esmil будапешт

На початку грудня 2021 року в Будапешті на насосній станції Келенфельд була змонтована та уведена в експлуатацію друга велика катенарна решітка КР 2842 виробництва компанії Esmil. Вибір цього обладнання обумовлений низкою технологічних переваг таких як:

Ця решітка відрізняється своїми розмірами – ширина каналу становить 3,2 м, глибина – 4,5 м, продуктивність 18 000 м3/год (до 5000 л/с), прозор фільтрувального полотна – 20 мм. Для того, щоб ефективно справлятися з високим навантаженням, в конструкції решітки було збільшено кількість граблин (крок 500 мм).

Співробітники водоканалу м. Будапешт дуже чекали встановлення нової решітки, і перші місяці її експлуатації виправдали їх очікування, але також треба сказати, що і їх відповідальне ставлення до нової техніки заслуговує найвищої оцінки!

катенарна решітка esmil будапешт

Під час розробки конструкції катенарної решітки, яку встановлено в Келенфельді, фахівцями Esmil були враховані високі гідравлічні навантаження, що випробовуються решіткою в період сильних дощів. Задля забезпечення необхідної міцності обладнання, були застосовані наступні прогресивні рішення:

  • Високі гідродинамічні показники фільтруючого полотна. Полотно решітки виконано з краплеподібного профілю (матеріал виготовлення – нержавіюча сталь). Навіть при порівняно невеликому прозорі (20 мм) це забезпечує високу пропускну здатність решітки. Розміри полотна складають 2650х3000 мм із точністю +/- 1 мм.
  • Унікальна конструкція ланцюга решітки. “Опорний ланцюг” – це інноваційне рішення, яке дозволяє ланцюгу працювати одночасно як несуча, і опорна конструкція для граблин, маючи лише одну закріплену вісь обертання. Ланцюг виготовлений з високоміцних матеріалів і набагато перевершує за своїми експлуатаційними параметрами ланцюги в інших решітках.

катенарна решітка екотон

  • Здатність підлаштовуватися під габарити сміття в потоці. Конструкція “опорний ланцюг” гарантує безперебійну роботу обладнання (без заклинювання) навіть при великих відходах в потоці.
  • Надійна система автоматики і захисту. Катенарні решітки Esmil оснащені системою управління, що працює в різних режимах. За рахунок можливості регулювання за рівнем або за часом граблини можуть очищати полотно з різною інтенсивністю. Решітка обладнана пристроєм механічного захисту від перевантаження, а як другий ступінь захисту передбачений тепловий захист приводу. Все це дозволяє обладнанню надійно працювати практично без потреби в обслуговуючому персоналі.

Решітка була поставлена водоканалу в зібраному вигляді, вона пройшла необхідну перевірку і тестування на заводі в Польщі, і також, як і на насосній станції Андьальфельд, її монтаж і подальший запуск в роботу були здійснені протягом декількох годин.

Для того, щоб встановлення решітки пройшло успішно, співробітники компанії Esmil кілька разів відвідували насосну станцію, виробляли необхідні виміри з метою подальшого 3D моделювання розташування решітки і її спільного використання разом із обладнанням, що вже знаходяться в експлуатації.

Встановлення катенарних решіток фірми Esmil в Будапешті є одним з пріоритетних завдань для фірми Ekoszvít Center Kft., яка представляє компанію Esmil в Угорщині. Слід підкреслити, що Будапештський водоканал, що займається очищенням стічних вод, відіграє провідну роль у забезпеченні очищення стічних вод, що потрапляють в Дунай. Компанія Esmil пишається тим, що в процесах підтримки екологічної чистоти Дунайського басейну беруть участь також наші катенарні решітки, і ми сподіваємося на збільшення нашої ролі у вирішенні цього важливого загальноєвропейського завдання!

Технології та обладнання для очищення стічної води

Група Esmil є провідним світовим виробником обладнання для очищення стічних вод і постачальником просунутих технологічних рішень з очищення та відновлення води для різних галузей промисловості.

Центральна Азія та Кавказ

Інженерні рішення та мембранні технології