катенарна решітка esmil будапешт

На початку грудня 2021 року в Будапешті на насосній станції Келенфельд була змонтована та уведена в експлуатацію друга велика катенарна решітка КР 2842 виробництва компанії Esmil. Вибір цього обладнання обумовлений низкою технологічних переваг таких як:

Ця решітка відрізняється своїми розмірами – ширина каналу становить 3,2 м, глибина – 4,5 м, продуктивність 18 000 м3/год (до 5000 л/с), прозор фільтрувального полотна – 20 мм. Для того, щоб ефективно справлятися з високим навантаженням, в конструкції решітки було збільшено кількість граблин (крок 500 мм).

Співробітники водоканалу м. Будапешт дуже чекали встановлення нової решітки, і перші місяці її експлуатації виправдали їх очікування, але також треба сказати, що і їх відповідальне ставлення до нової техніки заслуговує найвищої оцінки!

катенарна решітка esmil будапешт

Під час розробки конструкції катенарної решітки, яку встановлено в Келенфельді, фахівцями Esmil були враховані високі гідравлічні навантаження, що випробовуються решіткою в період сильних дощів. Задля забезпечення необхідної міцності обладнання, були застосовані наступні прогресивні рішення:

  • Високі гідродинамічні показники фільтруючого полотна. Полотно решітки виконано з краплеподібного профілю (матеріал виготовлення – нержавіюча сталь). Навіть при порівняно невеликому прозорі (20 мм) це забезпечує високу пропускну здатність решітки. Розміри полотна складають 2650х3000 мм із точністю +/- 1 мм.
  • Унікальна конструкція ланцюга решітки. “Опорний ланцюг” – це інноваційне рішення, яке дозволяє ланцюгу працювати одночасно як несуча, і опорна конструкція для граблин, маючи лише одну закріплену вісь обертання. Ланцюг виготовлений з високоміцних матеріалів і набагато перевершує за своїми експлуатаційними параметрами ланцюги в інших решітках.

катенарна решітка екотон

  • Здатність підлаштовуватися під габарити сміття в потоці. Конструкція “опорний ланцюг” гарантує безперебійну роботу обладнання (без заклинювання) навіть при великих відходах в потоці.
  • Надійна система автоматики і захисту. Катенарні решітки Esmil оснащені системою управління, що працює в різних режимах. За рахунок можливості регулювання за рівнем або за часом граблини можуть очищати полотно з різною інтенсивністю. Решітка обладнана пристроєм механічного захисту від перевантаження, а як другий ступінь захисту передбачений тепловий захист приводу. Все це дозволяє обладнанню надійно працювати практично без потреби в обслуговуючому персоналі.

Решітка була поставлена водоканалу в зібраному вигляді, вона пройшла необхідну перевірку і тестування на заводі в Польщі, і також, як і на насосній станції Андьальфельд, її монтаж і подальший запуск в роботу були здійснені протягом декількох годин.

Для того, щоб встановлення решітки пройшло успішно, співробітники компанії Esmil кілька разів відвідували насосну станцію, виробляли необхідні виміри з метою подальшого 3D моделювання розташування решітки і її спільного використання разом із обладнанням, що вже знаходяться в експлуатації.

Встановлення катенарних решіток фірми Esmil в Будапешті є одним з пріоритетних завдань для фірми Ekoszvít Center Kft., яка представляє компанію Esmil в Угорщині. Слід підкреслити, що Будапештський водоканал, що займається очищенням стічних вод, відіграє провідну роль у забезпеченні очищення стічних вод, що потрапляють в Дунай. Компанія Esmil пишається тим, що в процесах підтримки екологічної чистоти Дунайського басейну беруть участь також наші катенарні решітки, і ми сподіваємося на збільшення нашої ролі у вирішенні цього важливого загальноєвропейського завдання!

Esmil Group

Esmil Group - це провідний глобальний виробник, який розробляє передове обладнання для очищення стічних вод і зневоднення осаду. Крім того, ми спеціалізуємося на постачанні передових мембранних систем для різних галузей промисловості.

EU Flag Esmil Group

Обладнання для очищення стічних вод та зневоднення осаду.

EU Flag Esmil USA

Обладнання для зневоднення осаду в США.

EU Flag Esmil Process Systems

Мембранні системи.