Збройна агресія Російської Федерації на Україну призвела до значних руйнувань об’єктів критичної інфраструктури України, у тому числі й об’єктів водно-комунального господарства. Дякуючи відгуку світової спільноти з перших місяців війни українські водоканали регулярно отримують допомогу від міжнародних партнерів, гуманітарних та благодійних місій. В рамках такої співпраці було розроблено кілька комплексних проєктів з реконструкції очисних споруд, в яких активну участь взяла група Esmil. Серед модернізованих в рамках міжнародної співпраці об’єктів – один з найбільших водоканалів України КП «Харківводоканал», де встановлено 16 решіток Esmil.

Коректна та надійна робота каналізаційних решіток дуже важлива для ефективної роботи обладнання на усіх етапах очищення стічних вод. Якісне механічне очищення дозволяє захистити насосне обладнання, запобігти закупорюванню трубопроводів, застерегти замулення лотків, каналів та технологічних споруд. Група Esmil пропонує широкий спектр каналізаційних решіток грубого та тонкого очищення, які ми добираємо індивідуально в залежності від продуктивності очисних споруд, характеристик вхідного стоку та особливостей технологічного процесу конкретного підприємства. Значна кількість проєктів реконструкції очисних споруд в Україні протягом остатнього року зосереджувалася власне на модернізації обладнання на етапі механічної очистки стічних вод.

Завдяки допомозі міжнародного фонду UNICEF було заплановано реконструкцію очисних споруд водовідведення КП «Харківводоканал». Зараз триває монтаж 10 грабельних решіток РКЕ-1524 з прозором 5 мм на ОСВ-1 та 6 грабельних решіток РКЕ-1824 з прозором 6 мм. Продуктивність ОСВ-1 складає 500 000 м3/добу, а кожна з решіток здатна впоратися з 3 000 м3/год. Відповідно продуктивність ОСВ-2 складає 200 000 м3/добу при продуктивності кожної з решіток 3500 м3/год. Унікальний «краплевидний» профіль полотна грабельної решітки зводить до мінімуму його гідравлічний опір і підвищує пропускну здатність обладнання. Відходи не застряють між стрижнями, а решітки не тільки стійкі до присутності піску та каменів у стічних водах, але і забезпечують надійну, ефективну та безперебійну роботу при дуже високому навантаженні.

В лютому заплановано монтаж решіток Esmil ще на двох водоканалах, цього разу в рамках проєктів реалізованих за підтримки МОМ (Міжнародної Організації з Міграції). Так, на КНС КП БСР «Бородянкатеплопостачання» буде встановлено грабельну решітку РКЕ, а на КНС ТОВ «Білоцерківвода» – пруткову решітку РП зі зворотними граблинами. Цей тип обладнання відрізняється високою пропускною здатністю, покращеним механізмом усування відходів з фільтруючого полотна та спеціальною конструкцією грабельного механізму, яка забезпечує надійну роботу обладнання без заклинювання навіть за наявності волокнистих забруднень.
Вже зараз на заводах групи Esmil починається процес виготовлення 18 пруткових решіток зі зворотними граблинами для водоканалів Житомира, Хмельницького та Бердичіва.

На бажання замовника в конструкції решіток можуть бути використані приводи з рівнем захисту ІР68, які можуть зберігати технічно справний стан при затопленнях і одразу відновити працю при появі струму, що є дуже актуальним в умовах загальної недостачі електроенергії та. регулярних аварійних вимкнень електричного струму.

Ми пишаємося тим, що обладнання українського виробництва впевнено лідирує на українському ринку та докладаємо усіх зусиль, щоб забезпечити надійну та ефективну роботу очисних споруд в цей непростий час.

Технології та обладнання для очищення стічної води

Група Esmil є провідним світовим виробником обладнання для очищення стічних вод і постачальником просунутих технологічних рішень з очищення та відновлення води для різних галузей промисловості.

Центральна Азія та Кавказ

Інженерні рішення та мембранні технології