Пруткові решітки Екотон

У січні 2021 р. Промислова група ESMIL  взяла участь у модернізації КНС № 2 КП  «Міськводоканал» м. Суми. Для поліпшення якості очищення стічних вод на заводі ESMIL було виготовлено комплекс обладнання для механічного очищення стічних вод на базі двох пруткових решіток, преса-ущільнювача відходів і конвеєра для транспортування затриманих відходів.

КНС № 2, продуктивністю 40 000 м3/добу, є найпотужнішою серед каналізаційних насосних станцій міста та забезпечує перекачування стічних вод із житлових масивів Курського мікрорайону, вул. Металургів та всієї центральної частини міста. Необхідність реконструкції була викликана значним зношенням обладнання, зниженням якості очищення стічних вод та високими експлуатаційними витратами (поточні ремонти старого обладнання, значна витрата електроенергії).

Комплекс механічного очищення стічних вод ESMIL являє собою надійне та ефективне рішення для вилучення зі стічних вод механічних включень. В залежності від якісного складу стічних вод та необхідного ступеня очищення, ми пропонуємо широкий діапазон механізованих каналізаційних решіток (грабельних, пруткових, східчастих, катенарних, барабанних тощо). Для цього проєкту ми запропонували пруткові решітки ESMIL, які мають високу пропускну здатність і ефективно вилучають волокнисті забруднення із потоку стічних вод без ризику заклинювання механізму. Решітку виготовлено із корозійностійких матеріалів (нержавіюча сталь AISI 304/316 на вибір замовника). Решітка проста в експлуатації та надійна. Грабельний механізм розміщено за фільтрувальним полотном і контактує з уже очищеною водою, що значно зменшує ймовірність його заклинювання масивними предметами та обростання забрудненням, а відсутність під водою рухомих елементів значно полегшує сервісне обслуговування.

Переваги пруткових решіток Екотон

Затримані на решітках відходи транспортуються за допомогою гвинтового конвеєра. В конструкції цього обладнання використовується унікальний цілісний безосьовий шнек, який забезпечує ефективне транспортування, запобігає засміченню та знижує навантаження на привід. Шнек конвеєра може бути виготовлений із пофарбованої вуглецевої сталі St.52.3 або високоміцних сплавів до 350 BHN, що забезпечує тривалий термін безперебійної експлуатації обладнання.

Далі відходи подаються на гвинтовий віджимний прес. Це обладнання не тільки поліпшує санітарно-гігієнічну ситуацію в цеху механічного очищення, але й дозволяє скоротити об’єм відходів у 6-7 разів, що значно скорочує витрати на транспортування затриманих відходів до місць складування.

Усе обладнання об’єднане в єдиний комплекс та автоматизоване за допомогою системи інтелектуального керування ESMIL. Завдяки цьому знижується енергоспоживання та скорочується кількість обслуговуючого персоналу.

Введення в експлуатацію комплексу механічного очищення ESMIL на базі пруткових решіток дозволив водоканалу м. Суми підвищити якість очищення стічних вод, скоротити експлуатаційні витрати та поліпшити екологічну ситуацію в регіоні.

Технології та обладнання для очищення стічної води

Група Esmil є провідним світовим виробником обладнання для очищення стічних вод і постачальником просунутих технологічних рішень з очищення та відновлення води для різних галузей промисловості.

Центральна Азія та Кавказ

Інженерні рішення та мембранні технології