Комплекс механічного очищення стічних вод Екотон

28 січня 2021 року в м.Дніпро на Південній станції аерації було змонтовано та введено в експлуатацію комплекс механічного очищення стічних вод на базі обладнання ESMIL в складі грабельних решіток РКЕ, гвинтового конвеєру КВЕ, пресу ущільнення відходів ПГВ, а також механічних щитових затворів ЗЩПЕ та автоматичного бункеру-накопичувача.

Проєктна продуктивність очисних споруд – 45 000 м3/добу, фактично на Південну станцію аерації надходить 20 000 м3/добу стічних вод. Необхідність модернізації етапу механічного очищення була викликана використанням на очисних спорудах морально і фізично застарілого обладнання. Ручні решітки, які використовувались до модернізації погано затримували сміття, що мало негативний вплив на якість очищення стічних вод на наступних етапах та роботу очисних споруд в цілому.

Промислова група ESMIL – це український виробник широкого спектра обладнання європейської якості для очищення стічних вод. Устаткування нашої компанії виготовляється з високоякісних матеріалів, що забезпечує високу продуктивність та ефективність очищення стічних вод. Наше обладнання добре відоме за кордоном, оскільки ми реалізували безліч успішних проєктів в країнах ЄС, США, Канаді та Ізраїлі. Комплекс обладнання ESMIL для механічного очищення стічних вод складається з грабельних решіток РКЕ з прозорами 16 мм, гвинтового конвеєра та гвинтового віджимного преса. Обладнання промислової групи ESMIL добре зарекомендувало себе на десятках очисних споруд України та світу, саме тому постачальником устаткування для Південної станції аерації була обрана компанія ESMIL.

Грабельні решітки РКЕ ­– це ідеальне рішення для першого ступеня механічного очищення на очисних каналізаційних спорудах та насосних станціях. Решітки призначені для видалення забруднень зі стічних вод, захисту насосного обладнання і зниження навантаження на наступні ступені очищення. Широкий вибір діапазону прозорів від 5 до 100 мм дозволяє підібрати обладнання як для грубого, так і тонкого очищення з урахуванням специфіки забруднень в стічних водах, що надходять на очисні споруди. На Південній станції аерації використано решітки з прозорами 16 мм, які забезпечують якісне фільтрування стічних вод, а унікальний «краплевидний» профіль полотна решітки зводить до мінімуму його гідравлічний опір і підвищує пропускну здатність устаткування. Відходи не застряють між стрижнями, а решітка стійка до присутності піску і каменів у стічних водах. Грабельні решітки РКЕ за критеріями надійності та ефективності ­– це одне з кращих рішень на ринку серед обладнання для механічного очищення.

Також до складу комплексу механічного очищення ESMIL входить гвинтовий конвеєр КВЕ для транспортування затриманих на решітках відходів. Особливістю даного обладнання є цілісний безосевий шнек виготовлений за унікальною технологією, який забезпечує ефективне транспортування відходів, не засмічується та знижує навантаження на привід. Шнек конвеєра виготовляється з вуглецевої сталі St.52.3, покритий спеціальним антикорозійним складом або високоміцним сплавом до 350 BHN, що забезпечує тривалий термін безперебійної експлуатації обладнання.

Комплекс механічного очищення стічних вод Екотон
Комплекс механічного очищення стічних вод ESMIL

За допомогою конвеєра відходи, що затримуються на решітках, подаються на гвинтовий віджимний прес ПГВ, де після віджиму, об’єм відходів зменшується в 6-7 разів.

Ущільнені відході після ПГВ скидаються до стаціонарного механічного бункеру-накопичувача, об’ємом 1,5 м3, що разом із затворами входить до єдиної системи інтелектуального управління ESMIL.

Це рішення істотно скорочує витрати на транспортування затриманих відходів, знижує енергоспоживання, покращує санітарно-гігієнічну обстановку в цеху механічного очищення і зменшує кількість обслуговуючого персоналу.

вищити ефективність очищення стічних вод на Південній станції аерації м. Дніпро, а також скоротити негативний вплив на навколишнє середовище в регіоні.

Технології та обладнання для очищення стічної води

Група Esmil є провідним світовим виробником обладнання для очищення стічних вод і постачальником просунутих технологічних рішень з очищення та відновлення води для різних галузей промисловості.

Центральна Азія та Кавказ

Інженерні рішення та мембранні технології