У квітні 2020 р. Промислова група ESMIL підписала контракт на постачання комплексу механічного очищення стічних вод, що складається з трьох східчастих решіток РСК-1018, конвеєра гвинтового та преса-ущільнювача відходів для комунальних очисних споруд м. Кропивницького, Україна.

Очисні споруди м. Кропивницького входять до складу ОКВП «Дніпро-Кіровоград». Будівництво ОС продуктивністю 30000 м3/добу було завершено у 1973 році. З того часу кількість стічних вод та їх якісний склад суттєво змінилися, в результаті чого підприємство ввійшло у топ-100 найбільших забруднювачів навколишнього середовища України. Оскільки застаріле обладнання та технології не відповідали сучасним вимогам очищення стічних вод, а очисні споруди були перевантажені в 1,5 рази, постало питання їх реконструкції, яка розпочалася у 2020 році.

Для фінансування проєкту були залучені кошти Світового банку, а сам процес реконструкції було розділено на два етапи. Під час першого етапу реконструкції у 2020 році були модернізовані аеротенки та первинні відстійники, один з яких був переобладнаний під дефосфорацію для здійснення початкової стадії очищення стічних вод від фосфатів. У 2021 році стартувала реконструкція блоку механічного очищення стічних вод.

Постачальником технологічного обладнання для механічного очищення стічних вод було обрано Промислову групу ESMIL. Ось уже понад 25-ть років компанія виготовляє широкий спектр обладнання для різних етапів очищення стічних вод. За цей час Промислова група ESMIL зарекомендувала себе у всьому світі надійним та відповідальним постачальником високоефективного обладнання. Устаткування ESMIL успішно працює в ЄС, США, Ізраїлі, СНД та більш ніж у 35-ти країнах світу. Ми з радістю готові запропонувати українським водоканалам обладнання вітчизняного виробництва, яке за експлуатаційними характеристиками не поступається закордонним аналогам та зазвичай є більш надійним і ефективним.

Для очисних споруд у м. Кропивницький Промисловою групою ESMIL було запропоновано комплекс механічного очищення стічних вод на базі східчастих решіток РСК. Цей вид решіток вирізняється високою пропускною здатністю та ефективним вилученням дрібних плаваючих, неорганічних і волокнистих включень і призначений для тонкого очищення стічних вод (мінімальна ширина прозору становить всього 3 мм).

На відміну від інших решіток для тонкого очищення, ступінчасті решітки РСК ESMILмають наступні переваги:

  • фільтрація потоку «килимом» із відходів, що підіймаються, та мала ширина прозорів значно підвищують ефективність очищення стічних вод;
  • пластини очищаються самостійно без промивання водою, використання допоміжних механізмів і щіток;
  • зменшений до 1 мм прозір у зоні над каналом запобігає потраплянню відходів назад у канал;
  • низька сприйнятливість до абразивних включень (піску, гравію);
  • в нижній частині решітки встановлена перфорована труба, що призначена для змулювання накопичених на дні відкладень та їх усунення;
  • надійна та довговічна конструкція – решітки виготовляються із нержавіючої сталі AISI 304 або AISI 316 з додатковим антикорозійним обробленням (об’ємне травлення і пасивація спецзасобами).

Ступінчата решітка Екотон

До складу комплексу входить гвинтовий конвеєр з унікальним цілісним безосевим шнеком, який забезпечує ефективне транспортування відходів, запобігає засміченню та знижує навантаження на привід. Конвеєр транспортує затримані на решітках відходи на гвинтовий віджимний прес, який скорочує їх об’єм у середньому в 6-7 разів, тим самим зменшуючи витрати на транспортування відходів у місця складування.

Усе обладнання об’єднане в єдиний комплекс і автоматизоване за допомогою системи інтелектуального керування ESMIL. Таке рішення дозволяє скоротити енергоспоживання та кількість обслуговчого персоналу.

Згідно з графіком проєкт повинен бути завершений у 2-му півріччі 2021 р. Очікується, що після завершення реконструкції продуктивність очисних споруд збільшиться до 35-40 тис. м3/добу, а якість очищення стічних вод досягне встановлених чинним законодавством норм.

Технології та обладнання для очищення стічної води

Група Esmil є провідним світовим виробником обладнання для очищення стічних вод і постачальником просунутих технологічних рішень з очищення та відновлення води для різних галузей промисловості.

Центральна Азія та Кавказ

Інженерні рішення та мембранні технології