Фахівці промислової групи ESMIL постійно прагнуть до поліпшення роботи обладнання, що поставляється, тому нові нестандартні проєкти сприймаються як виклики, вирішивши які, ми зможемо запропонувати водоканалам нові і ще більш ефективні рішення з очищення стічних вод. Одним із таких викликів стало постачання аераційної системи з підйомним кріпленням, що монтується в аеротенках без їх спорожнення і зупинення очисних споруд.

21 травня 2021 року були успішно завершені роботи з монтажу та запуску аераційної системи на комунальних очисних спорудах у м. Терекбалінт (Törökbálint) в Угорщині. У три послідовно з’єднаних один з одним аеротенки було встановлено аераційну систему ESMIL із підйомним кріпленням, що включає 420 метрів трубчастих аераторів АПКВ.

Гідравлічне навантаження на ОСК становить приблизно 3000 м3 на добу. Технологія оброблення надходячих стоків  передбачає постійне аерування за підтримки концентрації розчиненого кисню на рівні 2 мг/л і глибині аеротенків 5,5 м.

Промислова група ESMIL отримала замовлення на встановлення аераційної системи, вигравши тендер, що проводив водоканал. У цьому проєкті нашим фахівцям довелося вирішити кілька непростих завдань. Головною вимогою замовника було монтування аераційної системи без спорожнення аеротенків і зупинення очисних споруд. Нашими конструкторами була розроблена аераційна система з 11 модулів із різною кількістю аераторів та із системою підведення повітря до розподільних колекторів за допомогою гнучких шлангів, а також вирішені питання кріплення модулів на існуючі рами і забезпечення можливості їх занурення і підіймання з аеротенків, що наповнені стічними водами.

Проведена установка аераційної системи включала у себе наступні роботи:

  • почерговий (у кожному з трьох аеротенків) демонтаж існуючої аераційної системи (підіймання аераційних модулів, від’єднання їх від гнучких шлангів, демонтування старих аераторів, очищення кріпильних рам),
  • подальший монтаж трубчастих аераторів ESMIL (підготовлення рам до кріплення аераторів, установлення опорних модулів для кріплення аераторів, монтування аераторів і встановлення системи для підйому зібраних аераційних модулів, під’єднання гнучких шлангів) і запуск системи в експлуатацію.

Усі роботи проводилися без спорожнення аеротенків у режимі безперервної роботи системи біологічного очищення.

Вибір трубчастих аераторів ESMIL обумовлений низкою унікальних переваг цього виду обладнання: вони посідають найкращі серед усіх інших рішень повітряно-передавальні характеристики за високої надійності роботи, забезпечують енергозбереження у порівнянні з іншими системами аерації, і не вимагають сервісного обслуговування протягом тривалого терміну експлуатації.

Ми вітаємо нашого замовника, водоканал ÉTV Kft. з реалізацією цього проєкту, і дякуємо співробітникам водоканалу за активну участь у всіх етапах реалізації модернізації аеротенків! Також ми висловлюємо подяку партнерській фірмі PASA SPECIÁL Kft., що здійснила унікальну роботу з очищення аеротенків за допомогою водолазів, і дякуємо нашим давнім і надійним партнерам, фірмі MATPAL Kft. за високопрофесійну роботу на всіх етапах монтажу аераційної системи ESMIL!

Можливість замовлення системи аерації з підйомним кріпленням на базі трубчастих аераторів ESMIL – це прогресивне рішення що доступне нашим клієнтам; воно дозволяє модернізувати аеротенки без їх спорожнення і, як наслідок, перерв у роботі очисних споруд. Такий спосіб монтажу дозволяє не тільки встановити аератори шляхом їх занурення, але і у разі необхідності, значно полегшує проведення сервісних робіт: з метою огляду обладнання можна легко і швидко підняти раму з аераторами не відкачуючи стоки з бетонної ємності, і як наслідок, зберігаючи безперервність технологічного процесу очищення стічних вод.

Esmil Group

Esmil Group - це провідний глобальний виробник, який розробляє передове обладнання для очищення стічних вод і зневоднення осаду. Крім того, ми спеціалізуємося на постачанні передових мембранних систем для різних галузей промисловості.

EU Flag Esmil Group

Обладнання для очищення стічних вод та зневоднення осаду.

EU Flag Esmil USA

Обладнання для зневоднення осаду в США.

EU Flag Esmil Process Systems

Мембранні системи.