У квітні 2012 року на Крюковських очисних спорудах був введений в експлуатацію комплекс механічного очищення на базі наступного обладнання виробництва компанії «ESMIL»

  • Каналізаційні механізовані решітки РКЕ0912 з прозором 5 мм;
  • Конвеєр гвинтовий КВЕ 2 / 8,5-190;
  • Прес гвинтовий віджимний ПВОЕ 2007;
  • Затвори щитові із нержавіючої сталі з ручним керуванням.

Принцип роботи комплексу механічного очищення

Каналізаційні механізовані решітки РКЕ (вони ж – грабельні решітки) – призначені для того, щоб затримувати і видаляти зі стічних від забруднення, що перевищують розміром зазори фільтруючого полотна. Спеціальний «каплевідний» профіль решітки захищає її від застрявання механічних включень, а відсутність обертових деталей в зануреної частини решітки, запобігає дрібним поломкам. Забруднення періодично знімаються з фільтруючого полотна решітки спеціальними граблинами, які переміщують їх до верхнього краю рами. Далі забруднення знімаються з грабліни за допомогою зкидача і потрапляють на конвеєр гвинтовий КВЕ, який за допомогою обертання спіралі переміщує по жолобу транспортований матеріал в прес гвинтовий віджимний ПВОЕ, призначений для віджиму і промивання відходів. Відходи, які поступають через приймальний бункер, при необхідності промиваються водою під тиском від органічного осаду і частково віджимаються за рахунок зменшення кроку гвинта. Подібне ущільнення відходів істотно скорочує витрати на їх транспортування.

Обладнання виробництва ESMIL виготовлено з корозійностійкої сталі і сертифіковане за міжнародними стандартами і нормами.

Ефект від впровадження обладнання ТМ “ESMIL”

У відгуку КП «Кременчукводоканал» зазначено наступне:

«З початку експлуатації обладнання працює стабільно, забезпечуючи якісне очищення стічних вод. Решітки затримують велику кількість забруднень із стічних вод, що якісно відбилося на роботі вторинних відстійників і очисних споруд в цілому. Підвищення ефективності роботи полягає в наступному:

  • Застосування гвинтового конвеєра дозволило зосереджено збирати відходи, а застосування преса гвинтового отжимного з промиванням відходів дозволило зменшити виділення неприємних запахів від відходів і скоротити їх обсяг в 3-5 разів.
  • Об’єднання обладнання в комплекс механічного очищення дуже ефективно, так як обладнання працює в автоматичному режимі, що дозволяє зменшити трудовитрати на експлуатацію.

Протягом декількох місяців після введення в експлуатацію комплексу механічного очищення спостерігалося якісне поліпшення роботи очисних споруд, відбувалася очистка споруд від раніше накопичених відходів у відстійниках на стінках лотків. По завершенню періоду очищення споруд від раніше накопичених відходів до нинішнього моменту відзначається стабільно високий ступінь очищення стоків на решітках і якісна робота всього комплексу”.

Результати використання обладнання ЕКОТОН на очисних спорудах

Технології та обладнання для очищення стічної води

Група Esmil є провідним світовим виробником обладнання для очищення стічних вод і постачальником просунутих технологічних рішень з очищення та відновлення води для різних галузей промисловості.

Центральна Азія та Кавказ

Інженерні рішення та мембранні технології