Восени 2021 року компанія ESMIL провела показ обладнання для механічного згущення осадів стічних вод – шнекового згущувача серії MDQ-T. При застосуванні цього обладнання переваги пресів MDQ стають доступними і в процесі згущення!

Шнекові згущувачі серії MDQ-T засновані на технології і конструкції, що є аналогічними шнековим зневоднюючим установкам MDQ, однак основною відмінністю згущувача є розміщення шнека в похилому положенні у зв’язку з важливою роллю гравітації в процесі згущення. Додатковою перевагою пристрою є те, що він може також працювати як дегідратор після налаштування певних параметрів процесу. Обладнання відрізняється енергозберігаючою технологією і компактною конструкцією, мінімальним технічним обслуговуванням, дуже низьким споживанням води і широким діапазоном продуктивності. Обладнання серії MDQ працює безвідмовно протягом багатьох років і не має швидкозношуваних деталей, тому не вимагає дорогого ремонту або складного обслуговування.

Щоб продемонструвати ефективність шнекового згущувача серії MDQ-T в реальних умовах, у вересні 2021 року компанія ESMIL Продеко-Елк запустила пілотну модель MDQ-351Т на міських очисних спорудах у Біскупіцю, Польща. Цей згущувач оснащений одним шнеком діаметром 350 мм.

Згущення застосували для двох типів осадів – надлишковий мул, попередньо гравітаційно ущільнений в стаціонарному пристрої типу ущільнювача зі стрижневою мішалкою, і загнилий мул, що зберігався в невикористовуваному біологічному басейні, який ненавмисно служив ВМТ (відкритим метантенком). Було отримано успішні результати:

  • Надлишковий осад із концентрацією 1,3 % с.р. був згущений до 3,6% с.р. із витратою флокулянта 4,5 кг/т с. р.
  • Загнилий осад із концентрацією 1,9% с.р. був згущений до 5,6% із витратою флокулянта 7 кг/т с.р.
  • В обох випадках фільтрат був прозорим, від 100 до 300 мг/л завислих твердих частинок.
  • Гідравлічна продуктивність згущувача становила від 19 до 22 м3/ год

Фільтрат

Залежно від очікуваного ступеня згущення доза флокулянта може бути змінена для отримання бажаного результату. Обладнання працювало в автоматичному режимі – після налаштування технологічних параметрів на сенсорній панелі програмне забезпечення самостійно керує процесом опираючись на покази датчиків і витратомірів. Керівництво водоканалу в Біскупцю було дуже задоволене результатами випробувань і високою ефективністю роботи обладнання. Шнековий прес MDQ – 353 C вже кілька років працює на  водоочисній станції в Біскупцю.

Нижче ми наводимо слова керівника очисних споруд, пані Моніки Волошин:

“Надлишковий осад стічних вод на наших очисних спорудах важко піддається зневодненню і ущільненню через високий ступінь подрібнення в процесі аерації, тому для досягнення сухої речовини в осаді вище 2% нам довелося б збільшити час гравітаційного ущільнення, що, в свою чергу, неможливо через велику кількість надлишкового осаду. Використання шнекового ущільнювача дозволило швидко ущільнити надлишковий осад, зменшити його обсяг (навіть на 5,6% с.р.), отримати чистий фільтрат і, що дуже важливо, дуже низьку витрату флокулянта. У підсумку загальна витрата флокулянта при використанні обох машин (гвинтовий згущувач + гвинтовий прес) виявився лише приблизно на 20% вище, ніж у разі зневоднення тільки за допомогою гвинтового преса, якому передував класичний гравітаційний ущільнювач. Додатковою перевагою стала можливість комбінувати свіжий мул з ущільненим мулом, що дало однаково добрий ефект ущільнення (власні випробування: близько 16 м3/ год і 3,2% с.р.). Шнековий ущільнювач може успішно використовуватися на станціях очищення стічних вод з обмеженими можливостями гравітаційного ущільнення, а також для зневоднення осаду, наприклад, загнилого мулу”

Шнекові згущувачі серії MDQ-T є відмінним рішенням для очисних споруд, яким потрібно компактне, економічне і ефективне згущення осаду. Широкий модельний ряд дозволяє оптимально адаптувати потужність устаткування до потреб ділянки, а повністю автоматизований процес забезпечує роботу, яка практично не вимагає обслуговування.

Технології та обладнання для очищення стічної води

Група Esmil є провідним світовим виробником обладнання для очищення стічних вод і постачальником просунутих технологічних рішень з очищення та відновлення води для різних галузей промисловості.

Центральна Азія та Кавказ

Інженерні рішення та мембранні технології