Комплекс механічного зневоднення осаду на базі шнекових дегідраторів на очисних спорудах в Угорщині

Щороку в природні води поступає до 400 млрд м3 стічних вод, частина яких не відповідає санітарно-хімічним нормам. Частково проблема пов’язана з відсутністю очисних споруд або їх старіння. На думку експертів, справитися з цими труднощами допоможе реконструкція існуючих об’єктів каналізації та їх нове будівництво.

Міжнародна Промислова група ESMIL, провідний виробник технологій та обладнання для водної галузі, за останні три роки здійснила понад 30 поставок обладнання для очищення стічних вод та механічного зневоднення осаду на території Угорщини.

У другій половині 2014 року – на початку 2015 на міських очисних спорудах в Озду і Сєчіні були введені в експлуатацію лінії механічного зневоднення осаду на основі шнекових дегідраторів MDQ, вироблених по ліцензії японської компанії Tsurumi Pump, а також гвинтових конвеєрів КВЕ. Будівництво очисних споруд було профінансовано за рахунок коштів Євросоюзу в рамках програм KEOP.

Оптимальне співвідношення ціни і якості, можливість автоматизації комплексу, висока ефективність – ось фактори, які вплинули на вибір шнекових дегідраторів MDQ EKOTON Tsurumi. Даний вид обладнання є ідеальним рішенням для очисних споруд з продуктивністю по сухій речовині вихідного осаду до 700 кг/год, а зневоднений осад після дегидратора може досягати залишкової вологості 75-82% при середній дозі флокулянта 3-6 кг/т сухої речовини осаду. Споживання енергії становить 5 кВт/год для цілого комплексу обладнання, а потреба води для промивки – тільки 99 літрів на годину. Технологія із застосуванням шнеків забезпечує унікальне поєднання високої продуктивності комплексу зневоднення, низького споживання полімерів, а також низького споживання енергії.

Дегидратор працює в безперервному режимі. З зовнішньої накопичувальної ємності вихідний осад закачується в технологічну ємність дегидратора. Далі осад насосом подається в ємність дозування і з неї перетікає в ємність флокуляції. За допомогою мішалки відбувається змішання флокулянта з вихідним осадом до утворення флоккул. Далі вихідний осад надходить в зневоднювальний барабан і за рахунок обертання шнека рухається до зони вивантаження кеку. Под час руху по барабану осад втрачає воду, і фільтрат відводиться через прозори між кільцями. Транспортування зневодненого кеку із зони вивантаження дегидратора в бункер збору здійснюється за допомогою гвинтового конвеєра ESMIL.

Завдяки твердому шнеку і його низькій швидкості обертання, шнековий дегідратор може зневоднювати навіть високо абразивне матеріали без необхідності заміни кілець і гвинтів як мінімум протягом 5 років. Іншою можливою сферою застосування шнекових дегідраторів є зневоднення жирних осадів, так як завдяки спеціальному самоочисному механізму жирний осад не забиває фільтруючий барабан.

Використання нового обладнання дозволило не тільки досягти найкращих результатів в очистці води, але і зробити більш ефективними виробничі процеси – все системи мають високий ступінь автоматизації, що дозволяє експлуатувати комплекс в повністю автоматичному режимі і не вимагає постійної присутності персоналу. Достатньо кількох хвилин в день!

Промислова група ESMIL поставила в усьому світі вже більше 50 шнекових дегідраторів і з кожним роком збільшує цей показник.

Esmil Group

Esmil Group - це провідний глобальний виробник, який розробляє передове обладнання для очищення стічних вод і зневоднення осаду. Крім того, ми спеціалізуємося на постачанні передових мембранних систем для різних галузей промисловості.

EU Flag Esmil Group

Обладнання для очищення стічних вод та зневоднення осаду.

EU Flag Esmil USA

Обладнання для зневоднення осаду в США.

EU Flag Esmil Process Systems

Мембранні системи.