Дробарка віходів RKD Revolver

Одним з основних видів забруднень господарсько-побутових і виробничих стічних вод є нерозчинні (легкі та важкі) мінеральні та органічні домішки, концентрація і розміри яких коливаються в широких межах. Все це вимагає забезпечення захисту обладнання КНС для перекачування від грубих відкидів, здатних порушити нормальну роботу обладнання. Тому, забезпечення умов стабільної роботи і зведення до мінімуму ймовірності аварійної ситуації насосного обладнання, є актуальною задачею для підприємств ВКГ. Забезпечення цих умов можливе, коли механічна домішка в стічних водах не буде перевищувати розмір просвіту робочого колеса насоса.

ля затримання і дроблення відходів, без вилучення їх з потоку стічної води, ефективно використовувати решітки дробарки. Даний тип каналізаційних решіток дробарок – РКД виробництва ЗАТ НВФ «ESMIL», може встановлюватися в КНС та у будівлі решіток на майданчику очисних споруд.

решітки-дробарки екотон

Принцип дії РКД полягає в наступному: в каналі стічна вода надходить на обертовий барабан зі щілинними отворами; дрібні фракції відкидів разом з потоком стічної води проходять через щілинні отвори всередині барабана і далі на вихід з решітки-дробарки РКД; великі фракції відкидів затримуються на перемичках між щілинними отворами барабана і транспортуються при обертанні барабана до трепальних фрез. Подрібнення відходів здійснюється при зустрічному обертанні фрез, закріплених на валу.

Конструкція решітки-дробарки РКД наступна: фрези і вали решітки-дробарки РКД виконані з інструментальної сталі з високою міцністю, корпус решітки виготовляється з нержавіючої сталі AISI 304. Решітка-дробарка РКД являє собою набір обертових фрез, розміщених вертикально на приводних валах, укладених у рами. В залежності від ширини каналу з одного боку чи по обидві сторони від вузла дроблення можуть розташовуватися обертові барабани. Обертання валів з фрезами і барабанів забезпечується мотор-редукторами.

Всі ці особливості конструкції дозволили створити простий і недорогий пристрій, що зберігає при цьому виняткову зносостійкість і високу продуктивність, властиву виробам марки ESMIL.

Решітки-дробарки РКД поставляються з допоміжним монтажним пристосуванням – металевою рамою, виконаною з корозійностійкої сталі маки AISI 304. Рама вмонтовується в канал і прикріплюється до його поверхні за допомогою анкерів. По напрямних, які перебувають в рамі, решітка-дробарка РКД опускається в канал, а її корпус кріпиться до рами вище рівня води. Перевагою даної конструкції є те, що решітку-дробарку РКД можна витягати з каналу без спорожнення – без зупинки роботи КНС.

Робота решітки-дробарки РКД здійснюється в автоматичному режимі, при якому можливі різні схеми автоматизації її роботи:

 • за перепадом рівня стічних вод у каналі до і після решітки-дробарки;
 • за наповнюваністю каналу;
 • за часом роботи;
 • за заданою програмою.

Також передбачений автоматичний захист решітки-дробарки РКД від заклинювання твердими включеннями за рахунок короткого реверсу (зворотне обертання) фрез та їх повторного пуску. За погодженням із Замовником можлива організація передачі даних про стан решітки-дробарки РКД в АСУ ТП верхнього рівня з допомогою стандартних протоколів зв’язку. Експлуатація решітки-дробарки РКД в автоматичному режимі дозволяє виключити знаходження обслуговуючого персоналу на КНС та забезпечити безпеку роботи насосного обладнання.

Інноваційний підхід до організації роботи системи ВКГ демонструє ТОВ «Томськводоканал», який зараз переживає етап управлінської і технічної модернізації з метою зниження енергоємності виробництва, диспетчеризації процесів і зниження фізичних і фінансових втрат.

Підприємством ТОВ «Томськводоканал» у 2013 р. була реалізована програма з модернізації 4-х КНС м. Томська, на яких для захисту обладнання для перекачування були встановлені решітки-дробарки РКД з витратою стічних вод від 800 до 1200 м3/год. і щитові затвори з електроприводами з можливістю віддаленої диспетчеризації роботи обладнання КНС.

Причини, що спонукали керівництво водоканалу до невідкладних заходів з модернізації КНС м. Томськ:

 1. Оптимізація витрат на перекачування та очистку стічних вод, транспортування відходів;
 2. Складність обслуговування КНС в зимовий період часу;
 3. Зниження рівня аварійності об’єктів ВКГ м. Томська.

В результаті експлуатації решіток-дробарок на КНС м. Томська. експлуатацією ТОВ «Томськводоканал» були внесені раціональні пропозиції, які дозволили ЗАТ НВФ «ESMIL» внести відповідні зміни, що робить роботу з решітками-дробарками РКД ще більш комфортною, а конструкцію – більш надійною. Наприклад, для обслуговування рухомих частин РКД при проведенні регламентних робіт, для зручності змащення деталей кришки замінені на люки-обслуговування. Також були внесені спрощення в КВПіА системи управління решітки-дробарки РКД, які дозволили підвищити надійність роботи обладнання в автоматичному режимі і економити ресурси підприємства: електричну енергію та ФОП.

Установка решіток-дробарок РКД на КНС м. Томська дозволила ТОВ «Томськводоканал» знизити рівень аварійності об’єктів ВКГ, економити час, електроенергію та зайнятість людей на виробництві через те, що застосування автоматичних пристроїв виключає ручну працю і вирішує проблему вивезення з КНС відходів.

Ефективно вирішити проблему вивезення відходів на каналізаційних насосних станціях можливо також за рахунок використання дробарок відходів – ДО виробництва ЗАТ НВФ «ESMIL», які подрібнюють великі та середні відходи, що знімаються з каналізаційних решіток при перекачуванні стічних вод.

Принцип дії полягає в наступному: на КНС відходи з каналізаційної решітки за склизом потрапляють безпосередньо в завантажувальний бункер. Відходи подрібнюються фрезами, які обертаються назустріч одна одній, після чого по склизу видаляються в канал за каналізаційними ґратами.

Конструкція дробарки відходів: ДО являє собою два набори обертових фрез, розміщених горизонтально, і ув’язнених в корпусі. Фрези і вали ДО виготовляються з інструментальної сталі, інші деталі ДО виготовляються з корозійностійкої сталі AISI 304. Зверху на корпусі розташований завантажувальний бункер для подачі знятих з решіток відходів на дроблення. У нижній частині корпусу ДО розташований склиз для спрямованого скидання подрібнених відходів. ДО встановлюється на підставку, яка закріплена на підлозі по обидві сторони від каналу.

Установка ДО на КНС дозволяє перевести каналізаційну станцію повністю в автоматичний режим роботи, тому що дробарка автоматично включається при включенні каналізаційної механізованої решітки. Дані про стан обладнання передаються в АСУ ТП верхнього рівня за допомогою стандартних протоколів зв’язку.

Слід відзначити наступні переваги решіток-дробарок РКД і ДО:

 • Простота конструкції. Мінімальний догляд і простота технічного обслуговування – не потрібно особливих знань при монтажі, скорочення часу простою при ремонті, відсутність необхідності у проведенні дорогого навчання
 • Простота монтажу. Не вимагається проведення складних будівельно-монтажних робіт.
 • Низькі швидкості роботи. Зниження швидкості зносу – простої виникають рідше, зниження витрат на енергію, зниження рівня шуму.
 • Низьке енергоспоживання. Економія витрат.
 • Захист від перевантажень. Економія за рахунок зменшення простоїв.
 • Стандартизація. Взаємозамінність деталей – для всіх пристроїв потрібно тільки один комплект запасних частин, що виключає необхідність тримати великий запас різних деталей на складі.

Каналізаційні решітки-дробарки РКД і ДО дозволяють подрібнювати відходи лікарень, м’ясокомбінатів, рибопереробних комбінатів, птахофабрик, свинокомплексів, ЦПК та інших підприємств, де присутні тверді (аж до каміння і цегли) і волокнисті відходи (бинти, ганчірки, дроти, нитки, брезент, взуття, одяг, кістки тощо). Решітки-дробарки РКД і ДО добре подрібнюють риб’ячі голови, хвости, кістки та інші відходи переробки; вони легко справляються з подрібненням жил, частин шкур КРХ, кісток тварин та інших відходів м’ясопереробки, що потрапляють в стоки і КНС.

Решітки-дробарки РКД незамінні для перекачування стоків птахофабрик і ферм. Подібні рішення запобігають засміченню трубопроводів, продовжують термін служби насосів, трубопроводів і арматури.

Решітки-дробарки РКД замінюють традиційні каналізаційні решітки і зменшують габарити каналізаційної станції в рази!

Модельний ряд решіток-дробарок РКД виробництва «ESMIL» охоплює весь спектр завдань, пов’язаних з обробкою неочищених стічних вод промислових підприємств, фільтрацією стічних вод підприємств ВКГ та розщепленням відходів без їх вилучення зі стоків для забезпечення умов стабільної роботи обладнання для перекачуванняо вузла механічної очистки ОСК.

Esmil Group

Esmil Group - це провідний глобальний виробник, який розробляє передове обладнання для очищення стічних вод і зневоднення осаду. Крім того, ми спеціалізуємося на постачанні передових мембранних систем для різних галузей промисловості.

EU Flag Esmil Group

Обладнання для очищення стічних вод та зневоднення осаду.

EU Flag Esmil USA

Обладнання для зневоднення осаду в США.

EU Flag Esmil Process Systems

Мембранні системи.