Промисловій групі ЕКОТОН – 25 років!

У серпні 2020 року Промисловій Групі ESMIL виповнюється 25 років. За цей час компанія пройшла непростий шлях від маленької фірми з усього лише п’ятьма співробітниками до великої міжнародної компанії, добре відомої на ринку обладнання для очищення стічних вод і зневоднення осаду, як у країнах СНД, так і в далекому зарубіжжі. Чотири виробничі комплекси в Україні, Польщі, Росії та США, офіси сервісу та продажів у СНД, Європі та Північній Америці, задоволені клієнти у 40 країнах світу – остання чверть століття була багатою на виклики й досягнення.

25 років тому компанія починала свій шлях із виробництва аераторів і дренажних систем. Сьогодні у продуктовому портфелі ESMIL – понад 50 видів високотехнологічного обладнання для різних стадій очищення стічних вод і зневоднення осаду. Кожен наш новий продукт – це квінтесенція досвіду всіх попередніх проєктів. Робота над новим обладнанням розпочинається із виготовлення прототипу, за яким йдуть перші зразки із властивими їм «дитячими» помилками. Завдяки їм, а також практиці випробовування обладнання за реальних умов ми вносимо до конструкції всі необхідні поліпшення: удосконалюємо технологічні властивості, ергономіку, системи керування. У процесі виготовлення експериментальних зразків наші фахівці вибудовують і оптимізовують виробничі процеси таким чином, щоб надалі випускати обладнання з урахуванням індивідуальних запитів клієнтів, але при цьому також якісно і в строк.

За кожним з етапів створення продукту стоять люди. Ми з величезною вдячністю згадуємо всіх тих, хто за ці 25 років брав і продовжує брати участь у нашій справі. Це і співробітники, і клієнти, і партнери без яких наші великі й маленькі звершення не були б можливими.

За чверть століття наші фахівці реалізували декілька тисяч успішних проєктів з очищення стоків у різних куточках земної кулі. Обладнання ESMIL працює в Україні та Білорусі, Росії та Казахстані, на березі Балтійського моря і в сонячній Іспанії, на промислових і муніципальних підприємствах США і Канади та на тропічних Філіппінах, у Китаї, Німеччині, Норвегії та Ізраїлі, на Ямайці та в Чилі. Усі проєкти перерахувати складно, але ми хотіли б розповісти про деякі масштабні досягнення, які ми вважаємо визначальними в історії нашої компанії.

Одним із перших типів обладнання, що почала виробляти Промислова група ESMIL, стали каналізаційні механізовані грати. Цей вид обладнання призначений для затримання великих і дрібних твердих включень у стічних водах, котрі потрапляючи на наступні етапи очищення можуть призвести до нищення обладнання для біологічного очищення. Сьогодні ми пропонуємо решітки як грубого (грабельні, пруткові), так і тонкого (східчасті, гвинтові віджимні, барабанні) очищення. За час існування компанії було поставлено понад 1000 одиниць обладнання і комплексів для механічного очищення. Останнє поповнення в низці механізованих решіток – катенарна решітка, що призначена для затримання великих відходів на КНС. Ми виробляємо цей вид обладнання з кінця 2018 року і за цей час воно успішно показало себе на очисних спорудах Росії, України, Польщі та Угорщини, а у травні 2019 року отримало престижну нагороду GRAND PRIX галузевої виставки WOD-KAN у Польщі.

Наприкінці червня 2020 року на КНС Андьальфьольд у Будапешті було встановлено катенарну решітку ESMIL. Об’єкт посідає найважливіше значення для водної інфраструктури Будапешта, оскільки ця КНС перекачує в суху пору року до 70 000 м3/добу, а під час дощів навантаження сягає рівня 130 000 м3/добу! Стоки надходять із дуже великою кількістю сміття, що потребує надійного захисту насосів, особливо у період повеней і злив. У результаті передпроєктного дослідження було підібрано катенарну грабельну решітку КР 2853 з прозором 15 мм, довжиною майже 9 м і розраховану на ширину каналу 3 м. Загальна вага зібраної решітки перевищує 5 тонн!

Серед головних переваг катенарних решіток над іншими каналізаційними решітками грубого очищення можна виділити такі:

  • Сміття великого розміру не блокує скребковий механізм решітки, оскільки він не є зафіксованим у нижній частині, а притискається до фільтрувального полотна під дією своєї ваги. Це дозволяє механізму автоматично підлаштовуватись під створені умови функціонування та надійно забезпечувати видалення всіх відходів;
  • Потужні ланцюги решітки не вимагають обслуговування та розраховані на багаторічну експлуатацію без замін;
  • Корпус решітки виконано з підвищеним запасом міцності з розрахунку роботи за умов високих гідравлічних навантажень.

Монтаж катенарної решітки КР 2853 на КНС Андьальфьольд

Рис. 1. Монтаж катенарної решітки КР 2853 на КНС Андьальфьольд

Згодом, щоб задовольнити потребу наших клієнтів у компактних і економічних рішеннях для механічного очищення стічних вод, від окремих решіток ми дійшли до створення комплексів механічного очищення М-Комбі. Це найбільш практичне і комплексне рішення для очисних споруд малої та середньої продуктивності. Комбінована установка являє собою компактний модуль, який вміщує всі етапи попереднього очищення та забезпечує ефективне вилучення зі стічних вод відходів, піску та жиру. Таке рішення є популярним як серед муніципальних, так і серед промислових підприємств. Клієнти обирають установку механічного очищення М-Комбі за такі переваги:

  • висока продуктивність і ефективність очищення стічних вод;
  • простий монтаж та експлуатація;
  • надійна конструкція у поєднанні з якісними комплектуючими;
  • низькі капітальні витрати та витрати на обслуговування установки;
  • оптимальне співвідношення продуктивності до зайнятої площі.

Одним із найбільших проєктів, який Промислова група ESMIL реалізувала із застосуванням цього виду обладнання, – реконструкція очисних споруд у м. Нягань. У зв’язку зі збільшенням продуктивності КОС до 27 000 м3/добу у 2016–2017 рр. було проведено масштабну модернізацію МКП МУ м Нягань «НРК». На об’єкт було поставлено три комплекси механічного очищення М-Комбі 600 із допоміжним обладнанням, а також трубчасті аератори АПКВ і комплекс зневоднення на базі двох шнекових дегідраторів MDQ-353.

Комбінована установка механічного очищення стічних вод М-КОМБІ з решіткою РВО

Рис. 2. Схема комплексу механічного очищення М-Комбі

Складно уявити собі будь-які очисні споруди без використання щитових засувів. За роки роботи ми виробили й поставили понад 4 000 одиниць запірного обладнання. На сьогоднішній день у нашому продуктовому портфелі є величезна кількість різних модифікацій цього виду обладнання. Поверхневі й глибинні, канальні й настінні, шандорні й сегментні, роздільники потоку та відхильні водозливи, з ручним та електричним приводом – на заводах ESMIL виробляється запірне обладнання, що відповідає будь-яким вимогам клієнта. Контроль якості затворів виконується на спеціальних випробувальних стендах, а висока корозійна стійкості досягається застосуванням у конструкції нержавіючої сталі AISI 304, AISI 316, поліаміду, а також завдяки антикорозійному обробленню, об’ємному травленню й пасивуванню спеціальними засобами під час виробництва. Мотор-редуктори від провідних європейських виробників (AUMA, ROTORK) із частотним керуванням дозволяють гнучко керувати роботою обладнання й значно скоротити енергоспоживання, що завжди є важливим для наших клієнтів.

Одну із найскладніших поставок щитових затворів ми здійснили у Польщі. Замовником був водоканал Варшави, комплект постачання включав 15 засувів. Крім нестандартних розмірів (щит – 2,5 х 1,8 м, висота рами – 5,1 метра, висота обслуговування виносної колонки – 8,3 м), ми забезпечили виконання високих вимог до герметичності установки, запевнивши протікання під напором 7 метрів не більше 0,00001 л/c/метр ущільнення.

Однією із ключових стадій очищення будь-яких очисних споруд є відстоювання. У нашій продуктовій лінійці присутнє обладнання як для первинних, так і для вторинних відстійників; як для горизонтальних, так і для радіальних. Ми щороку вносимо удосконалення до конструкції, впроваджуємо нові технологічні рішення, які дозволяють ще ефективніше видаляти завислі та плаваючі речовини зі стічних вод у первинних відстійниках й розділяти суміш води з мулом що надходить з аеротенків.

Тільки за останню п’ятирічку нашими фахівцями було впроваджено поліпшену конструкцію смоктуна мулосмока, а візки радіальних відстійників було обладнано прогресивними електроколесами Transmisie Engineering, упроваджено елемент шнекового збирання плаваючих речовин, удосконалено конструкцію мішалки великого діаметра із центральним приводом й опрацьовано функціонал мулоскребів для особливих промислових завдань (ТЕЦ, цукрові заводи тощо). Ми виробляємо як стандартні мулоскребла й мулосмоки, які можуть бути встановлені в уже наявні бетонні конструкції, так і більш досконалі рішення, які ефективно використовуються в Західній Європі.

За роки роботи Промислова група ESMIL виробила і ввела в експлуатацію понад 300 радіальних мулоскребів, серед яких слід відзначити поставку мулоскреба ZGRwt до Шотландії на підприємство з виробництва предметів гігієни. Діаметр відстійника складає 37,6 м, а глибина – 8 м. На цей момент це найбільший мулоскреб, що вироблений на нашому заводі.

Мулоскреб ZRGwt, Шотландія

Рис. 3. Мулоскреб ZRGwt, Шотландія

Також ми поставили понад 150 одиниць мулосмоків для вторинних радіальних відстійників. Як «еталонний» приклад можна навести поставку 19-ти мулосмоків для очисних споруд витратою 300 000 м3/добу в Ашґабаді, Туркменістан. Генеральним підрядником у проєкті була французька компанія Veolia Water. Будівництво цих очисних споруд було важливим етапом розвитку міської інфраструктури та сприяло захисту навколишнього середовища від скидання й потрапляння неочищених каналізаційних стоків у ґрунтові води, поліпшенню екологічної та санітарно-епідеміологічної ситуації у місті. Застосована в Ашґабаді технологія очищення стоків є передовим сучасним безвідходним виробництвом, оскільки вивільнену очищену та знезаражену воду використовують з метою поливання, а зневоднений мул використовують як ґрунтово-рослинний шар або як добриво.

Мулосмоки ІРВО, Ашґабад, Туркменістан

Рис. 4. Мулосмоки ІРВО, Ашґабад, Туркменістан

У 2007 році фахівцями Промислової групи ESMIL були запущені перші напірні флотатори власної розробки на ВАТ «Куриное царство» (м. Липецьк, Росія). Відтоді вже більше 50 флотаторов було запущено на об’єктах по всьому світові – від України до Чилі.

Під час розроблення флотаторів було застосоване поглиблене комп’ютерне моделювання кшталту ємності, аби створити максимально сприятливий потік рідини з метою відділення забруднень. Цей вид обладнання призначений для очищення стічних вод від завислих речовин, жирів і нафтопродуктів, які містяться в них, а також для зниження БСК і ХСК у стоках.

Саме із напірними флотаторами пов’язана ще одна сходинка в розвитку компанії ESMIL – наприкінці 2018 року на нашому заводі було зібрано першу контейнерну установку на базі флотатора ФТ-15. Установка являє собою єдиний комплекс функціонального обладнання, який вміщує блоки приготування розчину реагентів, насоси, систему керування та прості зовнішні під’єднання типу “увімкни і працюй” (plug and play), завдяки яким установку можна запустити за лічені години на новому об’єкті. Легкість під’єднання й контейнерне виконання було головною вимогою нашого клієнта Norwegian Technology (Ставангер, Норвегія), адже установка очищає стічні води різних промислових підприємств.

Контейнерна установка очищення стічних вод на базі напірного флотатора ФТ-15

Рис. 5. Контейнерна установка очищення стічних вод на базі напірного флотатора ФТ-15

За два роки, які минули від моменту виходу у світ першої контейнерної установки, ми також розробили мобільний комплекс зневоднення, який користується незмінним інтересом серед клієнтів й успішно зарекомендував себе під час зневоднення осаду лагун для очисних споруд столиці Ямайки – міста Кінґстон.

Перелік визначальних для нашої компанії проєктів був би не повним без згадування трубчастих аераторів. Це було перше обладнання, яке побачило світ під ТМ ESMIL і за 25 років на ринку вони підкорили не лише СНД, але й Ізраїль, Китай і США. Усього нами було поставлено понад 600 кілометрів трубчастих аераторів! Важливим фактом визнання на ринку для нас було рішення водоканалу Будапешта, які після пробного встановлення партії аераторів АПКВ до одного з аеротенків прийняли рішення про заміну старих дифузорів повністю на всіх очисних.

Трубчасті аератори ESMIL серед іншого обладнання для аерації вирізняють такі якості як:

  • Висока ефективність перенесення кисню й ефективне перемішування осаду завдяки дрібним пухирцям повітря (2-3 мм);
  • Низькі втрати напору завдяки оптимальному розміру пор
  • Немає необхідності чищення аераторів або заміни мембрани
  • Зниження капітальних витрат у зв’язку з широким робочим діапазоном і простим способом установлення

У серпні 2018 р. Промислова група ESMIL провела дослідження трубчастих аераторів АПВК відповідно до стандарту ASCE/EWRI 2-06 «Вимірювання перенесення кисню у чистій воді». Відповідність цьому стандарту є вимогою для експлуатації аераційних систем у США і є більш точним вимірюванням порівняно з іншими стандартами, які застосовуються в Європі.

Тестування аераційної системи проводилися акредитованою лабораторією в резервуарі з площею поверхні 28 м2 та об’ємом води 135 м3. Щільність розкладання аераторів, глибина занурення (4,51 м) і кількість повітря під час випробувань були порівняльними з реальними умовами, за яких працюють аератори ESMIL. Дані отримані під час випробувань були скориговані до еталонної концентрації TDS 1000 мг/л відповідно до коментаря “B” стандарту ASCE/EWRI. Крім досліджень перенесення кисню в чистій воді були також виміряні втрати тиску в трубчастих аераторах АПВК. За результатами цього тесту трубчасті аератори ESMIL ще раз підтвердили свою високу ефективність разом з низькою втратою напору.

Якщо «найдавнішу» історію ESMIL складно уявити без трубчастих аераторів, то «новітню» – без мультидискових шнекових дегідраторів. З 2012 року на заводах ESMIL за ліцензійною угодою з японською компанією Tsurumi Pump виробляється це обладнання, що здійснило революційний ривок у галузі оброблення осаду стічних вод по всьому світові. Майже за 8 років ми зробили і ввели в експлуатацію понад 150 одиниць зневоднюючих пресів, і з упевненістю можемо сказати, що шнекові дегідратори витісняють з ОС малої та середньої потужності економічно більш ресурсномісткі фільтр-преси та центрифуги, а інтерес до них в усьому світі впевнено каже, що за ними – майбутнє не тільки промислових ЛОС, але і великих муніципальних ОС.

Підтверджує це й приклад водоканалу міста Вебстер у штаті Техас, США, де морально застаріле обладнання для оброблення осаду наприкінці 2018 року було замінене на високоефективний і економічний мультидисковий шнековий дегідратор MDQ-353. Крім низького споживання електроенергії та флокулянта, а також високої ефективності зневоднення й чистоти фільтрату, цей вид обладнання має унікальну та дуже корисну для багатьох із наших клієнтів особливість. Завдяки специфічній конструкції, можливим є встановлення додаткового шнека до вже існуючої одиниці, що збільшує потужність комплексу без значних капітальних витрат і тривалої зупинки обладнання.

Мультидисковий шнековий дегідратор MDQ-353 (Вебстер, Техас)

Рис. 6. Мультидисковий шнековий дегідратор MDQ-353 (Вебстер, Техас)

У той час, коли мультидискові шнекові дегідратори доводять свою ефективність на малих і середніх ОС, для водоканалів продуктивністю понад 150 000 м3/добу, як і раніше, залишаються затребуваними стрічкові фільтр-преси. За всю історію ESMIL ми поставили понад 80 одиниць такого обладнання і щороку збільшуємо цей показник. Чудовим прикладом довгострокової й ефективної експлуатації можуть бути очисні споруди водоканалу Новосибірська, де у 2006–2009 роках було проведено модернізацію й установлено три фільтр-преси ПЛ-20. Заміна центрифуг із потужністю приводу 110 кВт на стрічкові фільтр-преси дозволила суттєво знизити споживання електроенергії. Економія останньої за рік на одиницю обладнання склала 930 000 кВт!

 

Протягом уже чверті століття наше підприємство зростає, змінюється, розвивається та незмінно залишається відкритим до нових ідей. Ми не боїмося викликів, тому змогли подолати складний перехідний період, коли із фірми, що реалізує в середньому близько 20 проєктів на рік на ринку СНД, за декілька років «виросли» у велику міжнародну компанію, яка втілює в життя близько 300 проєктів щороку на світовому ринку зі складною логістикою, високими вимогами як до процесу виробництва обладнання, так і його ефективності. Тримати марку – непросте завдання, але ось уже 25 років Промислова група ESMIL справляється з роллю визнаного лідера ринку водоочисного обладнання України, невпинно розвивається та привносить у галузь новий прогресивний світовий досвід очищення стічних вод і зневоднення осадів.

Ми продовжуємо займатися улюбленою справою, вкладаємо в неї всю енергію і творчість, прагнемо бути професіоналами для наших клієнтів і партнерів. Ми вдячні Вам за безмежну довіру, підтримку, сприяння у розвитку. З цією підтримкою компанія твердо йде вперед і має намір зберегти свою першість і в майбутньому. ESMIL – 25. І це – лише початок!

Esmil Group

Esmil Group - це провідний глобальний виробник, який розробляє передове обладнання для очищення стічних вод і зневоднення осаду. Крім того, ми спеціалізуємося на постачанні передових мембранних систем для різних галузей промисловості.

EU Flag Esmil Group

Обладнання для очищення стічних вод та зневоднення осаду.

EU Flag Esmil USA

Обладнання для зневоднення осаду в США.

EU Flag Esmil Process Systems

Мембранні системи.